home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Teisėjo sąrašas

Informacija atnaujinta 2022-11-18 13:30

Autorius: John Grisham

Teisėjo sąrašas: [romanas] (Originalus pavadinimas: The Judge's List)/ John Grisham; vertėjas: Šarūnas Šimkus. – Kaunas: Jotema, [2022]. – 350, [2] p.. – ISBN 978-609-490-130-0. – UDK 821.111(73)-312.4.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Vižančių filialas, Aleksandrijos filialas.

Romane „Demaskuotojas" Leisė Stolts ėmėsi tirti korumpuoto teisėjo, kuris ėmė milijoninius kyšius iš kriminalinio susivienijimo. Jai pavyko sulaikyti nusikaltėlius, tačiau tik po to, kai ją pačią užpuolė, ir ji vos nežuvo. Po trejų metų, artėjant keturiasdešimtmečiui, Leisė Stolts jau pavargo nuo darbo Floridos teisėjų veiklos vertinimo komisijoje ir yra pasiruošusi pokyčiams.
Tačiau tada ji susitinka su paslaptinga moterimi, kuri tokia įsibaiminusi, kad dangstosi slapyvardžiais ir jokiu būdu nesutinka atskleisti savo tapatybės. Na, bent jau kol kas.
Prieš dvidešimt metų Džerės Krosbi tėvas buvo nužudytas, o byla nuo to laiko vis dar neištirta, tyrimas taip ir nepajudėjęs iš mirties taško. Vis dėlto Džerė įtariamąjį turi — ji taip įniko į tėvo žudiko paieškas, kad įtariamąjį sekė du dešimtmečius. Paaiškėjo stulbinantis faktas — jo aukų gali būti ne viena.
Įtarinėti lengva, bet įrodyti, regis, neįmanoma. Tas žmogus nepaprastai nuovokus, kantrus ir visad žingsniu lenkia teisėsaugą. Klastingiausias iš visų žinomų serijinių žudikų. Jis išmano teismo mediciną, policijos procedūras, o svarbiausia — teisę.
Jis — teisėjas iš Floridos. Ir jis turi sąrašą aukų. Tiems žmonėms tiesiog nepasisekė, kad kadaise su juo prasilenkė ir kažkokiu būdu jį užrūstino. Kaip Leisei jį prigriebti, kad pačios pavardė neatsidurtų tame jo sąraše?