home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Spąstai pirklio žudikui

Informacija atnaujinta 2022-05-02 09:42

Autorius: Gina Viliūnė

Spąstai pirklio žudikui : antroji budelio mokinio byla : senojo Vilniaus detektyvas / Gina Viliūnė. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 261, [2] p.. – ISBN 978-609-466-621-6. – UDK 821.172-312.4

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius; Senamiesčio filialas; Ylakių filialas; Šačių filialas; Mosėdžio filialas; Lenkimų filialas; Didžiųjų Rūšupių filialas.

Adas jau pusmetį yra Vilniaus budelio mokinys ir uoliai mokosi kalaviju kirsti kopūsto galvą, rišti kartuvių kilpos mazgą, bet širdis nelinksta prie tokių mokslų. Užtat narplioti įtartinos mirties aplinkybes jam sekasi neblogai, o Vilniaus knygų pirklys Andrius kaip tik pametėja užduotį pašniukštinėti, ar netikėtai miręs pipirų pirklys Luka Lukičius nebuvo nužudytas. Netrukus paaiškėja, kad visi mirusiojo namiškiai turėjo priežasčių geisti tėvo mirties, o pas Vilniaus vaitą Augustiną Rotundą saugomas testamentas žadina daugybę vilčių. Ar teisingumas svarbiau už baimę ir bauginimus? Ar budelio mokiniui Adui pavyks įvilioti gudrų ir nuožmų žudiką į paspęstus spąstus?
Nepamainoma Ado pagalbininke šį kartą tampa tarnaitė Benigna, randanti ir sužinanti tai, kas slepiama, miesto sargybinis linksmuolis Motis, Kauno rotušės vertėjas Paulius, Lukos pavainikis sūnus Benas iš Rygos ir net paslaptingas juodasis Vilniaus vaistininkas Karitonas. Vilniaus budelis su mokiniu apsilanko sparčiai besiplečiančiame versliajame Kaune, o lietuviška vytinė su Andriaus ir Teodoro prekėmis pasiekia Memelio uostą. Skaitytojui prieš akis skleidžiasi sodri XVI a. Vilniaus, Kauno ir net Klaipėdos panorama, sklidina istorinių detalių ir spalvingų miestiečių gyvenimo scenų, o gatvėse ir užkampiuose plėtojasi mįslinga, nuotykių ir pavojų pilna istorija.