home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Pranešėjas ir Prezidentas

Informacija atnaujinta 2023-12-13 14:17

Autorius: Dovydas Pancerovas, Birutė Davidonytė

Pranešėjas ir Prezidentas / Dovydas Pancerovas, Birutė Davidonytė. – Vilnius : [Standart Impressa] : Laisvės TV, 2023. – 295, [1] p.. – ISBN 978-609-8299-26-7. – UDK 328.185(474.5)
Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Ylakių filialas.
Artėjant 2019-ųjų prezidento rinkimams Valstybės saugumo departamento žvalgybos pareigūnas gauna neįprastą užduotį – nesilaikant griežtų taisyklių patikrinti vieno iš kandidatų rinkiminę komandą ir galimų rėmėjų sąrašą. Pareigūnas netrunka suprasti, kad tai gali būti savotiška Departamento vadovų parama prezidento posto siekiančiam Gitanui Nausėdai, todėl ryžtasi tapti Pranešėju.
Šioje knygoje pirmą kartą prabyla ne vien Pranešėjas, bet ir dešimtys kitų liudininkų, savo akimis mačiusių Nausėdos rinkiminę kampaniją, jo įsikūrimą Prezidento rūmuose, bandymus įsitvirtinti Lietuvos politikoje, artimiausios komandos euforiją ir nusivylimus. Atskleidžiama, kaip prezidentas Nausėda ir kiti valstybės vadovai veikė per svarbiausias pastarojo meto krizes: pandemiją, maršizmą, Rusijos karą Ukrainoje, Lietuvos konfliktus su diktatoriškomis valstybėmis.