home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Naktinis darbas

Informacija atnaujinta 2023-04-12 13:50

Autorius: Nora Roberts

Naktinis darbas (originalus pavadinimas: Nightwork; vertėja Paulė Budraitė): [romanas] / Nora Roberts. – Kaunas : Jotema, [2023]. – 512 p.. – ISBN 978-609-490-174-4. – UDK 821.111(73)-31.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Senamiesčio filialas, Pašilės filialas, Kaukolikų filialas, Daukšių filialas, Didžiųjų Rūšupių filialas, Aleksandrijos filialas.

Godumas. Troškimas. Apsėdimas. Kerštas...
Haris Butas vagiliauti pradeda devynerių, nes stengiasi išsaugoti stogą ne tik virš savo, bet ir virš sunkiai sergančios motinos galvos. Taigi naktimis jis įsigauna į tuščius namus ir iš ten nugvelbęs prabangių daiktų tokiu būdu prasimano grynųjų. Kai galiausiai mama pralaimi kovą su vėžiu, Haris išvyksta iš Čikagos, bet naktinio darbo neatsisako.
Nuolat keliaudamas, jis keičia tapatybes, elgiasi itin atsargiai, nė akimirkai nepraranda budrumo ir visada stengiasi laikytis nuošaliau. Jaunuolis negali sau leisti patraukti dėmesio ar prisirišti prie žmonių. Vis dėlto pažintis su Miranda Emerson griauna visas pastatytas sienas. Tačiau įsiplieskę jausmai liepsnoti negali, nes ne visi vagys laikosi Hariui įprasto garbės kodekso. Kai ką apnikęs troškimas pasisavinti žmones, kaip pasisavinami paveikslai ar brangakmeniai. Kai Haris sutinka su pelningu Karterio Laporto pasiūlymu, pastarasis supranta įgijęs naudingą įrankį.
Laportas — baisesnis už pikčiausią plėšrūną, ir kai jis jėga priverčia Harį apiplėšti Baltimorės muziejų, šis, nieko nepaaiškinęs, dingsta iš Mirandos gyvenimo. Nesvarbu, kokiais vardais jis pasivadina ar kur nukeliauja, Laportas vis tiek savo šešėliu temdo Hariui gyvenimą. Kad tikrai išsivaduotų, Haris turi kartą ir visiems laikams stoti akistaton su savo priešu. Tik tada jis gali viltis gauti tai, kas vertingiau už viską, ką yra pavogęs...