home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Moterų pokalbiai

Informacija atnaujinta 2022-11-18 11:37

Autorius: Miriam Toews

Moterų pokalbiai: [romanas] (Originalus pavadinimas: Women Talking)/ Miriam Toews; vertėjas: Nijolė Regina Chijenienė. – Vilnius: Sofoklis, 2022. – 222, [1] p.. – ISBN 978-609-444-457-9. – UDK 821.111(71)-31.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Ylakių filialas, Senamiesčio filialas, Mosėdžio filialas, Lenkimų filialas, Didžiųjų Rūšupių filialas, Barstyčių filialas, Aleksandrijos filialas.


Išaiškėjus tiesai apie kraupius nusikaltimus prieš Moločnos nausėdijos moteris ir mergaites, aštuonios jos narės svarsto savo tolesnį likimą. Jų skriaudikai netrukus bus paleisti į laisvę, tad moterys per 48 valandas turi nuspręsti, ko imtis: nedaryti nieko, pasipriešinti ir kovoti arba palikti joms pažįstamą pasaulį ir pradėti naują gyvenimą kitur.
Slapta susibėgdamos daržinėje, moterys kalbasi, geria kavą, traukia viena kitą per dantį, juokiasi, verkia ir vertina ateities galimybes. Užuot kaltinusios užpuolikus ar gilinusios į savo jausmus, jos pasineria į egzistencines temas. O savo pokalbius, būdamos neraštingos, paprašo protokoluoti nausėdijos mokytoją Augustą Epą.
Pasitelkdama išmintį, ironiją ir kandų humorą, autorė ne tik praskleidžia uždangą į mitais apipintą menonitų bendruomenę, bet ir sukuria įtaigų pasakojimą apie moterų teisę pasirinkti savo likimą, apie žmogaus laisvę ir atsakomybę, kiekvieno mūsų prigimtyje tūnantį gėrio ir blogio pradą bei jų tarpusavio kovą.