home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Mike Tyson. Absoliuti tiesa

Informacija atnaujinta 2024-03-12 14:21

Autorius: Mike Tyson, Larry Sloman

Absoliuti tiesa (originalus pavadinimas: Undisputed Truth Mike Tyson) / Mike Tyson, Larry Sloman. – : Helios, 2023. – 506 p. : iliustr.. – ISBN 978-9916-995-01-3. – UDK 796.071:929. Vertėjas: Kęstutis Šatkauskas.
Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius.
Šių atvirų ir tiesmukiškų memuarų autorius yra Mike'as Tysonas, buvęs sunkiasvoris pasaulio bokso čempionas, žmogus, tapęs legenda tiek ringe, tiek už jo ribų.
Filosofas, Brodvėjaus žvaigždė, boksininkas, nusikaltėlis – per savo trisdešimties metų viešumo karjerą Mike'as Tysonas sugriovė daugybę stereotipų, lūkesčių ir tradicinės išminties kanonų. Tysonas užaugo šiurkščiame ir vargingame Bruklino rajone, vaikystėje patyrė priekabiavimą, o užaugęs tapo nuostabiausiu ir aršiausiu visų laikų boksininku bei jauniausiu sunkiasvoriu pasaulio bokso čempionu.
Pasakiškus rezultatus ringe užgožė nutrūktgalviški veiksmai iš jo išėjus. Nesiliaujantys vakarėliai, kruvinos muštynės ir boksininkui pateikti ieškiniai padarė savo. 2003 metais Tysonas, nuteistas už nusikaltimą, tapo įvairių vakarinių šou pašaipų objektu. Tačiau jis nepasidavė. Žmogus, kuris kadaise prisipažino turintis priklausomybę „nuo visko“, savo šeimoje vėl atkūrė sėkmę, savigarbą ir meilę. Apdovanojimų pelnęs vieno žmogaus šou, puiki vaidyba filme „Pagirios Las Vegase“ ir jo tęsiniuose leido jam iš naujo atrasti laimę ir stabilumą, tėvystės ir šeimos gyvenimo džiaugsmą. Tysono istorija yra įkvepianti amerikietiškos sėkmės istorija.
Apie savo gyvenimo aukštumas ir žemumas Tysonas rašo pribloškiamai tiesiu, nepagražintu humoristiniu stiliumi, taip sąžiningai ir atvirai, kaip ir tikimės iš šio legendinio sportininko. Tai įstabi kelionė nuo Bruklino geto iki pasaulinės šlovės ir nešlovės, o galiausiai – iki gyvenimo išgrynintos išminties. „Absoliuti tiesa“ – ne tik nuostabi sporto istorija, bet ir autobiografija, ištverianti laiko išbandymus.

Apolonija. Jautri istorija apie sukilimo vado Zigmanto Sierakausko žmonos gyvenimą, paremta jos atsiminimais
Autorius: Gina Viliūnė.
Apolonija : romanas [apie sukilimo vado Zigmanto Sierakausko žmonos gyvenimą, paremtas jos atsiminimais] / Gina Viliūnė. – Vilnius : Alma littera, 2023. – 270, [2] p.. – ISBN 978-609-01-5737-4. – UDK 821.172-311.6.
Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Šačių flialas, Pašilės filialas, Mosėdžio filialas, Didžiųjų Rūšupių filialas.
Jiedu susitiko 1861 metų vasarą Vilniuje. Ji – dvidešimt trejų, graži ir geidžiama, tačiau svajojanti ne apie meilę, o apie tėvynės laisvę. Jis – rusų armijos kapitonas, trisdešimt penkerių, gyvenantis rengiamo sukilimo idėja. Trys trumpi susitikimai, šiek tiek laiškų – ir po metų atšoktos vestuvės. Likimas jiems skyrė vos devynis mėnesius bendro laimingo gyvenimo. 1863-iųjų balandį Zigmantas paliko besilaukiančią žmoną ir išėjo į Kauno gubernijos miškus vadovauti sukilėlių būriams. Po mėnesio Apoloniją pasiekė žinia: mūšis pralaimėtas, Zigmantas sužeistas, suimtas, įkalintas. Tardomas draugų neišdavė, generalgubernatoriaus Muravjovo įsakymu pakartas Vilniuje, Lukiškių aikštėje.
1863 metų rudenį besilaukianti, serganti Apolonija ištremiama į Rusiją. Prasideda jos, kaip sukilimo vado našlės, kelias, lydimas netekčių ir skausmo, vilties ir mažų džiaugsmų, tikėjimo ir nuoširdaus darbo tėvynės labui. Sunkiame kelyje stiprybės suteikia šeima ir gražių akimirkų prisiminimai. Ir nesvarbu, kad drauge gyventa taip trumpai, o našlauta net 55 metus. Apolonija kantriai laukia susitikimo su vyru, nes tikra meilė nemirtinga: kartu iki mirties ir po mirties.