home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Mergina baltu kimono

Informacija atnaujinta 2022-11-18 11:35

Autorius: Ana Johns

Mergina baltu kimono: romanas (Originalus pavadinimas: The Woman in the White Kimono)/ Ana Johns; vertėjas: Jūratė Žeimantienė. – Vilnius: BALTO leidybos namai, 2022. – 366, [1] p.. – ISBN 978-609-487-291-4. – UDK 821.111(73)-311.6.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Šliktinės filialas, Vižančių filialas, Ylakių filialas, Senamiesčio filialas, Šauklių filialas, Daukšių filialas, Lenkimų filialas, Kaukolikų filialas.

Japonija 1957 metais. Tėvas nusprendžia ištekinti septyniolikmetę Naoko už verslo partnerio sūnaus, kad sutvirtintų šeimos padėtį konservatyvioje Japonijos visuomenėje. Tačiau Naoko myli kitą – amerikiečių karinio jūrų laivyno jūreivį, tai yra gaijin, svetimšalį, ir nori už jo ištekėti, nors tai užtrauktų didžiulę gėdą visai šeimai. Paaiškėjus, kad po širdimi nešioja amerikiečio kūdikį, jai tenka palikti tėvų namus.
Amerika mūsų dienomis. Vėžiu mirštantis tėvas perduoda Tori laišką. Tai, ką jame perskaito, priverčia merginą suabejoti viskuo, ką iki šiol manė žinanti apie savo tėvą ir šeimą. Siekdama išsiaiškinti tiesą, Tori keliauja per pusę pasaulio į atokų Japonijos pajūrio miestelį.
Romane „Mergina baltu kimono“ amerikiečių autorė Ana Johns gilinasi į tamsų Japonijos istorijos tarpsnį. Po Antrojo pasaulinio karo per JAV okupaciją japonės merginos ir amerikiečių kariai susilaukė daugiau nei dešimties tūkstančių kūdikių. Tik nedaugeliui porų pavyko gauti leidimą tuoktis ir išvykti į Ameriką. Gimtojoje šalyje likusios japonės virto atstumtosiomis, daugelį maišyto kraujo kūdikių ištiko tragiškas likimas.