home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Mago mokinys

Informacija atnaujinta 2022-05-02 09:57

Autorius: Tahir Shah

Mago mokinys (originalus pavadinimas: Sorcerer's apprentice; vertėjas: Danguolė Žalytė – Steiblienė): romanas / Tahir Shah. – Vilnius : Tyto alba, 2021. – 425, [4] p. : žml.. – ISBN 978-609-466-625-4. – UDK 821.111(64)-992

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius; Ylakių filialas; Mosėdžio filialas.

„Mago mokinys" – tai pasakojimas apie vakariečio klajones, gyvenimą ir patirtis Indijoje, pažintį su šalimi, kurios kasdienybė netelpa į racionalumo rėmus, kur kiekviena diena persmelkta neįmanomybės.
Dar vaikystėje Tahiras Shahui nusišypsojo laimė sutikti iliuzionistą iš Šiaurės Indijos. Susižavėjęs jo pasakojimais bei nepaprastais triukais, vyras net prabėgus dvidešimčiai metų nepaliauja puoselėti svajonės išmokti Indijos magijos paslapčių. Galiausiai jis nusprendžia palikti ramų ir patogų gyvenimą Londone ir leistis į kelionę po Indiją, ieškodamas žymiausio šio krašto mago.
Pasakodamas apie savo klajones tūkstančius veidų turinčioje Indijoje, Tahiras Shahas suteikia galimybę apčiuopti dalelę šios šalies filosofijos ir gyvenimo būdo, išvysti pulką neįsivaizduojamų personažų, ryškiausiai atspindinčių Indijos kultūrą. Čia žmonės geba ryti akmenis ir laikinai apmirti, versti vandenį benzinu ar tiesiog būti dievu puse etato. Girtų dramblių gaujos, siaubiančios kaimus, kūdikių nuoma ir perukų verslu besiverčiančios šventyklos – tik menka dalis Tahiro Shaho aprašomos Indijos kasdienybės, kurioje gyvenimas visuomet keliauja koja kojon su mirtimi, kur atsitiktinumas – pasaulio variklis.