home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Likimų tapytoja iš Džaipuro

Informacija atnaujinta 2022-05-02 09:39

Autorius: Alka Joshi

Likimų tapytoja iš Džaipuro (originalus pavadinimas: The Henna Artist; vertėjas: Augustė Čebelytė-Matulevičienė): romanas / Alka Joshi. – Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021]. – 413, [1] p.. – ISBN 978-609-479-512-1. – UDK 821.111(73)-31

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius; Senamiesčio filialas; Ylakių filialas, Šauklių filialas; Lenkimų filialas; Kaukolikų filialas.

XX amžiaus vidurio Indija. Pamynusi tradicijas ir užtraukdama nepakeliamą gėdą visai šeimai, septyniolikmetė Lakšmė pasprunka nuo smurtaujančio vyro į Rožinį galimybių miestą – Džaipurą. Ilgus metus ji chna dažais tapo moterų pėdas ir plaštakas ir savo neapsakomo grožio raštais, stebuklingais žolelių mišiniais bei gudriais patarimais užsitarnauja turtingų klienčių pagarbą – tampa jų patikėtine. Tik saugodama kitų paslaptis Lakšmė turi būti labai atsargi neatskleisti savųjų.
Vieną vakarą, kai taip geistas orus ir nepriklausomas gyvenimas jau atrodo ranka pačiumpamas, Lakšmę pasiekia žinia apie po daugelio metų ją susekusį vyrą. Ji neabejoja, kad Haris nori tik pinigų, tačiau labai nustemba šalia jo išvydusi susivėlusią, murziną gilių akių mergaitę – seserį, apie kurią nė nebuvo girdėjusi. Lakšmė suvokia nuo šiol turinti būti dar atsargesnė ir rasti būdą suderinti naujai atrastą šeimą su troškimu mėgautis laisve mieste, kur paskalos sklinda greičiau nei aštrus santalmedžio aromatas. O jaunėlė Rada, regis, nežada lengvo kelio vyresnei seseriai.