home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Dienoraštis apie laiką: rožių mergaitė ir princas

Informacija atnaujinta 2022-04-12 08:55

Autorius: Mari Poisson

Dienoraštis apie Laiką : rožių mergaitė ir princas : esė / Mari Poisson. – Kaunas : Kauko laiptai, 2021. – 324, [1] p.. – ISBN 978-609-8301-13-7. – UDK 821.172-4.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius.

„Rašiau šią knygą kaip dienoraštį, kaip ne visai iki galo sau pačiai aiškių minčių užrašus. Manau, mes pasireiškiame kaip vaiduokliai arba paaugliai, kurie nežino, kas ten, tame veidrodyje."
Su meile, Rašytoja Mari Poisson
„Dienoraštis apie laiką. Rožių mergaitė ir princas" - penktoji Mari Poisson (tikroji pavardė Marija Jurgelevičienė) knyga.
Pirmoji knyga „Dvišalis eismas" apdovanota Zigmo Gėlės premija kaip geriausias 1988 metų debiutas.
Antroji knyga „Plėviasparnis" ir trečioji knyga „Tikra mergaitė. 100 marginalinių novelių" buvo išleistos jai dar gyvenant Lietuvoje, Šiauliuose, kur ji įkūrė Rericho draugiją Humanitarinę studiją „Plėviaspamiai", kino studiją „Baltasis povas", dėstė kūrybinį rašymą Šiaulių universitete ir surengė dvi savo fotografijų parodas - Kauno Maironio muziejuje ir Povilo Višinskio bibliotekoje Šiauliuose.
2006 m. Mari Poisson emigravo į Jungtinę Karalystę.
Gyvendama Londone išvertė ir išleido savo trečiąją knygą „A True Giri: 100 marginal novelettes". Be to, kartu su Sara Poisson parašė ir Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleido epistoliarinį romaną „Šabaš".
Mari Poisson rašė internetinėms svetainėms rašyk.lt ir benardinai.lt, buvo blogerė ir Facebook bei Instagram'os fane.
Nuo 2015 metų su vyru gyvena Kaltinėnuose, Šilalės rajone, savo tėvų namuose.