home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Baigiamojo projekto „Būti (su) Jonausku renginio akimirkos

Informacija atnaujinta 2023-12-01 14:07

Paskutinį rudens vakarą, lapkričio 30 d., Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka sukvietė į baigiamąjį projekto „Būti (su) Jonausku“ renginį, padovanodama dainuojamosios poezijos vakarą „Įsipylęs rudens į dažus“, skirtą poeto Stasio Jonausko 75-osioms gimimo metinėms paminėti.  

Skambėjo muzika ir dainos, kurias S. Jonausko žodžiais atliko bardė, Sauliaus Mykolaičio premijos laureatė Živilė Mackevičiūtė. Liejosi poeto Stasio Jonausko eilės, kurias skaitė Skuodo jaunimo teatro aktoriai Kamilė Mačiejauskytė, Erikas Leilionas ir Urtė Šlečkutė interaktyviai „išprovokuodami“ rudeniniais obuoliukais su citatomis paskaityti renginių dalyvius S. Jonausko eilėraščių nuotrupų. Programa rodyta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Salantų filiale, Palangos miesto savivaldybės, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosiose bibliotekose. 

Vakaro pabaigoje projekto vadovė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vadovė Birutė Sruogienė skaidrių pagalba apžvelgė projektinę veiklą.  

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, taip pat rėmė ir lėšomis prisidėjo Skuodo rajono savivaldybė ir Gėsalų žemės ūkio bendrovė. 

Bibliotekai šį projektą įgyvendinti padėjo gausus partnerių būrys – Skuodo rajono kultūros centras, Skuodo meno mokykla, VšĮ Rašytojų klubas, Skuodo lopšelis-darželis, Skuodo literatų klubas „Nojus“, Latvijos Respublikos Priekulės bibliotekos, Skuodo Bartuvos progimnazija, Mosėdžio, Ylakių, Skuodo P. Žadeikio gimnazijos, Labdaros ir paramos fondas “Švieskime vaikus”, Skuodo rajono. Gėsalų bendruomenė, Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus, Palangos miesto savivaldybės, Klaipėdos apskrities I. Simonaitytės viešosios bibliotekos. 

Viso projekto laikotarpiu vyko susitikimai su rašytojais, patyriminiai ir pažintiniai žygiai, dainuojamosios poezijos vakarai, kūrybinės dirbtuvės, vizualizacijos ir kitos įtraukios veiklos didžiąja dalimi buvo rengiamos po atviru dangumi – gamtoje ir atvirose bibliotekos ir kitose erdvėse – ryšium su S. Jonausko kūryboje vystyta ryškia gamtos tematika. 

Renginių metu lankytojai turėjo galimybę susipažinti su S. Jonausko kūryba, jo kūrybos interpretacijomis edukacijų ir dainuojamosios poezijos renginių metu. Bibliotekoje lankėsi kūrėjai, pažinoję poetą ir kiti žymūs autoriai (S. Paltanavičius, L. Degėsys, T. Dirgėla, M. P. E. Martynenko, R. Ereminas ir kiti). Interaktyvių edukacijų metu vaikai ir jaunimas buvo skatinami vadovautis tvarumo principais, tausoti ir puoselėti gamtą, taip pat mokėsi kurti, jungti skirtingas raiškos formas (poeziją, muziką, šokį).  Skuodo krašto bendruomenei buvo pasiūlytos naujos renginių ir užsiėmimų formos: kūrybinio rašymo ir „Slemo“ dirbtuvių  užsiėmimai , repo sesijos, pabėgimo kambarys, dainuojamosios poezijos vakarai, dailės pleneras, pažintinis-literatūrinis žygis, flešmobas, festivalis, instaliacijos ir kt. 

Projekto vadovė Birutė padėkojo komandos nariams už darbą, veiklas, įteikdama prisiminimui įrėmintą nuotrauką su užfiksuotomis unikaliomis projekto renginių akimirkomis. Taip pat pasidžiaugė, kad baigiamąjį renginį filmuoja kompozitorius, atlikėjas Aras Žvirblis, kuris paruoš renginio vaizdo klipą. Renginyje dalyvavo ir pabaigoje pasisakė Skuodo mero pavaduotoja Audronė Pitrėnienė. Dalinosi prisiminimais iš susitikimų su poetu Stasiu Jonausku, dirbant Gėsalų mokykloje. Pasidžiaugė, kad biblioteka Skuode jau tampa reiškiniu – įdomiais, naujais renginiais, iniciatyvomis, kurios Skuodui suteikia naujų spalvų.