home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Renginiai

Knygos pristatymas 2025 Sausio 30 d. 17:30 - 19:00 Knygos „Žmogaus širdis sutverta dangui“ pristatymas Sausio 30 d. 17.30 val.  Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje – Kauno arkivyskupo Kęstučio Kėvalo knygos „Žmogaus širdis sutverta dangui“ (leidykla „Tyto alba“) pristatymas.   Iškilų dvasininką kalbins knygos sudarytojas ir bendraautoris Vytautas Raškauskas. Jų dialoge – laiko, vilties bei tikėjimo temos.  Apie knygą   Akordeono muzika, svajonė groti vestuvėse, mezgimas, darbas greitosios pagalbos sanitaru, Sąjūdžio banga ir didysis apsisprendimas. Visa tai – Kauno arkivyskupo Kęstučio Kėvalo gyvenimas, kuriuo dvasininkas ir dalijasi knygoje. Pastaroji – tai nauji, niekur neskelbti bičiuliški pokalbiai.  Knygoje – 15 pokalbių, kurių temas diktuoja metų riboženkliai – svarbios minėtinos datos, pradedant Sausio 13-ąja, Vasario 16-ąja, baigiant Visų Šventųjų diena ir Kalėdomis. Nuo jų atsispiriant, kalbama apie būtąjį ir būsimąjį laiką – praėjusias dienas, dabarties iššūkius, amžinąsias tiesas bei ateities svajones.  Apie pašnekovus   Kęstutis Kėvalas  – Kauno arkivyskupas metropolitas. Gimęs ir augęs Kaune, Šančiuose. 1993 m. įstojo į Kauno kunigų seminariją. 2000 m. įšventintas kunigu. 2008 m. Vytauto Didžiojo universitete apgynė teologijos daktaro disertaciją „Laisvosios ekonomikos šaltiniai ir tikslai pagal encikliką Centesimus Annus“. 2012 m., Šventojo Tėvo Benedikto XVI paskyrimu, Kristaus Prisikėlimo šventovėje Kaune įšventintas vyskupu. 2017 m. Popiežius Pranciškus K. Kėvalą paskyrė Telšių vyskupu ordinaru, o 2020 m. – Kauno arkivyskupu metropolitu.  Knygos sudarytojas  Vytautas Raškauskas – politologas, publicistas, komunikacijos specialistas, dviejų vaikų tėvas. Šios patirtys atsispindi knygoje aptariamose temose – tai ne tik tikėjimo, bet ir valstybės, visuomenės, šeimos reikalai istoriniu bei šiandienos pjūviais. 
Knygos pristatymas 2025 Sausio 24 d. 17:00 - 18:00 Silvijos Udos (Silvijos Baranauskienės) dvikalbės haiku knygos „Pasimatymai / Pasėmatīmā“ pristatymas Kraštietei pedagogei, ilgametei Šiaulių miesto Gegužių progimnazijos vadovei Silvijai Baranauskienei, savo kūrybą pasirašinėjančiai Silvijos Udos pseudonimu, haiku – jokia naujiena. Moteris dalyvauja respublikiniuose šio rytietiškojo literatūros žanro konkursuose, kur paprastai jos kūryba nelieka nepastebėta. Pernai pagal Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vykdytą projektą „Po Granausko klevu“ surengtame konkurse „Haiku Senajam lietuviškam kaimui“ užėmė antrą vietą. Silvijos kūrinių išspausdinta kolektyviniuose Lietuvos haiku autorių leidiniuose. O 2021 m. mūsų rajono Luobos kaime gimusi ir augusi kūrėja debiutavo autorine knyga – žemaitišku haiku rinkiniu „A tori Ognėis?“, kuris buvo pristatytas ir Skuodo bibliotekoje.   Praėjusiųjų metų pabaigoje pasirodė dvikalbė – lietuviškų ir žemaitiškų – kraštietės haiku knyga „Pasimatymai / Pasėmatīmā“. Anot autorės, naujojo leidinio pavadinimas – iš vaikystės prisiminimų: dar visai maža išmoko šviesaus atminimo Nėlės Paltinienės dainą „Tu ateik į pasimatymą“, kuri ir dabar kelia sentimentus. O juk pavadinimas knygai labai svarbus – turi pasakyti visą esmę. „Pasimatymas“ yra mūsų realybę keičiantis žodis. Kai einame į pasimatymą, kitaip save paruošiame, kitaip nuteikiame. Turime būseną, kurioje esame čia ir dabar. Yra galybė būdų eiti į pasimatymus ir pakylėti save į kitas aukštumas, nes į pasimatymą bet kokiu atveju tu ateini su savimi“, – konstatuoja Silvija.  Tad sausio 24 d. 17 val. visi kviečiami į pasimatymą ne tik su Silvijos Udos (Silvijos Baranauskienės) dvikalbe haiku knyga „Pasimatymai / Pasėmatīmā“ ar su jos autore, bet ir su savimi. Be haiku lietuvių ar žemaičių kalbomis skambės dainuojamosios poezijos atlikėjo Vaido Minelgos dainos pagal šios kūrėjos tekstus.
Kūrybos vakaras 2025 Sausio 10 d. 18:00 - 19:00 Salomėjos Nėries 120-osioms gimimo metinėms skirtas vakaras „Sudeginkit mane kaip raganą!..“ Pernai lapkričio 22-ąją sukako 120 metų, kai gimė ne vieną dešimtmetį Lietuvos lakštingala vadinta ir laikyta poetė Salomėjos Nėris.   Sakoma, kad kūrybą interpretuoti kaip autoriaus biografiją neprofesionalu, nes meno kūrinys – kūrėjo vaizduotės vaisius, o ne tikrovės fiksacija. Vis dėlto menininkas kuria iš to, ką patiria. Jo emocijos, įžvalgos, santykis su kitais žmonėmis tampa kūrybine medžiaga, tad kūrinyje neišvengiamai glūdi ir kai kurios autoriaus gyvenimo detalės. Be abejo, šį teiginį patvirtina ir lietuvių literatūros klasikės, lyrikės Salomėjos Nėries kūryba: jausmingi, melodingi poetės eilėraščiai gimę iš asmeninės patirties. Daugelyje kūrinių – šios talentingos moters gyvenimo ir vidinio pasaulio atspindžiai.   Pastaruoju laiku vis dažniau Salomėjos Nėries kūryba besąlygiškai tapatinama su jos autobiografija ir vertina kontraversiškai. Nepaisant nieko, poetės atminimas gyvas. Jis gyvas, kol gyva su jos poezija užaugusi karta. Kol gyvi mintinai deklamuojantys jos eilėraščius.  Tad sausio 10 d., penktadienį, 18 val. visi visi, kuriems Salomėja Nėris – vis dar talentinga poetė, kviečiami į jos 120-osioms gimimo metinėms skirtą vakarą „ Sudeginkit mane kaip raganą!..“ .  Renginyje pasiklausysime dainų Salomėjos Nėries eilėraščių žodžiais. Jų, norisi tikėtis, pritariant visiems susirinkusiems, padainuos Alvydas Vaičiakauskas. Išgirsime poetės 120-osioms gimimo metinėms surengto respublikinio soneto konkurso prizininkų kūrinių. Sužinosime, kaip, nežiūrint nieko, Salomėjos Nėries atminimas saugomas ir vis kitokiomis formomis įamžinamas jos gimtajame Vilkaviškio rajone. Norintys galės paskaityti ar padeklamuoti mėgstamiausius poetės eilėraščius.  Reginyje bus fotografuojama ir filmuojama.  Organizatorius Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka 
Parodos atidarymas 2024 Gruodžio 07 d. 17:00 - 2025 Sausio 25 d. 12:00 Sigito Petrausko tapybos darbų parodos atidarymas Paslaptingas meno pasaulis ir iš Skuodo kilęs tapytojas Sigitas Petrauskas kviečia į savo tapybos darbų parodą Skuodo R. Granausko bibliotekoje gruodžio 7 d. 17 val. Susitikimo metu autorius pristatys Lietuvos zoologijos sodo projektą „Edukacinės erdvės – Gaublys „Planeta žemė“, jo įgyvendinimo istoriją.   Tapytojas gyvena ir kuria Kaune nuo 2017 m. Kūryba abstrakti, suteikianti galimybę kiekvienam pamatyti tai, kas jam artimiausia ir suprantama. Keldamas egzistencinius klausimus autorius išgrynina objektą kaip simbolį, tai gali būti augalinis motyvas, urbanistinė detalė, portretas. Kūryba išsiskiria iškiliais, reljefiniais, grublėtais, daugiasluoksniais paviršiais. naudojama išskirtinė technika, kuri primena koliažo principą ir yra sukuriama akrilo dažais. Ši technologija suteikia statiškumo, bet tuo pačiu ir erdvės bei kuriamo pasaulio mistiškumo ir nerealumo aspektų.  2019-2022 m. Sigitas Petrauskas surengė 12 personalinių savo darbų parodų Norvegijoje ir Lietuvoje, dalyvavo pleneruose „Žuvies karoliai“ Naisiuose, Kauno kultūros centre „Kaunas tapyboje, tapyba Kaune. Kiemas“, ART Kaunas Tarptautiniame Menų Festivalyje 2023 m.  Menininko darbai jau puošia meno mylėtojų namus Lietuvoje, Norvegijoje, Vokietijoje.  Sigtas Petrauskas apdovanotas Lietuvos Respublikos Seimo padėka už dalyvavimą plenere „Žuvies karoliai“, o grupinėse parodose galerijoje „Balta“ Kaune apdovanotas II vietos (2019 m.) ir I vietos (2023 m.) diplomais.   Dailininkas dalyvavo kuriant Edukacines programas vaikams ir jaunimui Kauno „Žalgirio“ arenoje bei Lietuvos zoologijos sodo edukacines erdves Ąžuolai , Gaublys „Planeta žemė“ 2023 m. 
Sausis 2025
P A T K P Š S
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2