home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Vatikano princesė

Informacija atnaujinta 2022-06-27 16:29

Autorius: C. W. Gortner

Vatikano princesė (originalus pavadinimas: THE VATICAN PRINCESS): romanas apie Lukreciją Bordžiją / C.W. Gortner; vertėjas: Lina Būgienė – Vilnius : Alma littera, 2022. – 494, [2] p. : žml.. – ISBN 978-609-01-4933-1. – UDK 821.111(73)-311.6

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius; Ylakių filialas; Vižančių filialas; Mosėdžio filialas; Lenkimų filialas; Kaukolikų filialas; Didžiųjų Rūšupių filialas; Barstyčių filialas.

„Vatikano princesė" – tai dramatiškas pasakojimas apie Lukreciją Bordžiją, vis dar iki galo nesuprastą popiežiaus Aleksandro VI dukterį. Nors dažnai vadinama fatališka moterimi, galbūt Lukrecija – tik šeimos intrigų auka.
Bordžijų vardas giliai įsirėžęs Renesanso Italijos istorijoje ir daugeliui asocijuojasi su neįsivaizduojama prabanga, amoralumu ir niekšybe. Ir visa tai – klastingai užgrobus vieną švenčiausių pasaulyje titulų – popiežiaus. Šią istoriją apie save – Lukreciją Bordžiją, moterį, gimusią šeimoje, kuri siekdama valdžios padarytų bet ką, įskaitant manipuliavimą vienas kitu ir samdomų žudikų paslaugas, – pasakoja pati gražioji popiežiumi tapusio kardinolo Rodrigo Bordžijos duktė. Lukrecija – išsilavinusi, įžvalgi, protinga ir tikra Bordžija, gebanti regzti intrigas ne prasčiau nei jos šeima. Tačiau ši liekna, šviesiaplaukė mergina turi nepalenkiamus principus bei moralinį kompasą, kuris trukdo jai rinktis tarp asmeninės laimės ir mylimos šeimos interesų.
Nuo viskuo aprūpintos vaikystės Romos rūmuose iki skandalingų santuokų ir painių santykių su dievinamu tėvu ir broliais – tokia istorija apie Vatikano princesę, kurios drąsa ir meilė suteikė jai jėgų kovoti su Bordžijų kraujo primestu likimu.