home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Turiu tave išduoti

Informacija atnaujinta 2022-06-27 16:30

Autorius: Ruta Sepetys

Turiu tave išduoti (originalus pavadinimas: I Must Betray You): [romanas] / Ruta Sepetys; vertėjas: Zita Marienė – Vilnius : Alma littera, 2022. – 318, [2] p. : iliustr., portr., žml., faks., nuotr.. – ISBN 978-609-01-4920-1. – UDK 821.111(73)-31.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius; Ylakių filialas; Senamiesčio filialas; Šačių filialas; Mosėdžio filialas; Lenkimų filialas; Kaukolikų filialas; Mosėdžio filialas; Didžiųjų Rūšupių filialas; Mosėdžio gimnazijos biblioteka.

„Turiu tave išduoti" yra naujausia, šeštoji, Ruta Sepetys (g. 1967 m.) knyga. Pasaulyje ji išgarsėjo istoriniu romanu „Tarp pilkų debesų". Knyga apie lietuvių tremtį į Sibirą Antrojo pasaulinio karo metais tapo pasauliniu bestseleriu ir buvo įtraukta į mokykloms rekomenduotinos literatūros sąrašą
Rumunija, 1989 metai.
Europoje vienas po kito žlunga komunistiniai režimai. Septyniolikmetis Kristianas Floresku svajoja tapti poetu ir filosofu. Tačiau rumunai neturi teisės svajoti – juos riboja taisyklės ir jėga.
Siautėjant maniakiškai Nikolajės Čaušesku diktatūrai, kai šalyje valdo melas, smurtas ir baimė, Kristianą pradeda šantažuoti saugumo struktūros, kad jis taptų jų šnipu. Jam telieka dvi galimybės: išduoti visus, ką myli, arba pasinaudoti informatoriaus padėtimi ir kenkti baisiausiam Rytų Europos režimui.
Kristianas rizikuoja viskuo, kad atskleistų tiesą apie režimą, suteiktų žmonėms galimybę kalbėti ir papasakotų pasauliui apie tai, kas vyksta Rumunijoje. Jis pasiryžęs, kai ateis laikas, kovoti už permainas. Tačiau už geresnę ateitį reikia mokėti sudaužytomis širdimis ir prarastomis gyvybėmis.
Ruta Sepetys meistriškai kuria naują istorinį trilerį apie rumunų tautos, tirono nugramzdintos į tylą ir neviltį, bet vis vien tikinčios žmogaus dvasios didybe, kančias.