home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Mogadoro liūtė

Informacija atnaujinta 2023-12-13 14:04

Autorius: Julia Drosten

Mogadoro liūtė (Originalus pavadinimas: Die Löwin von Mogador): [romanas] / Julia Drosten. – Vilnius : Briedis, 2023. – 411, [1] p.. – ISBN 978-609-494-049-1. – UDK 821.112.2-311.6. Vertėjas: Alma Imbrasienė.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Šauklių filialas, Pašilės filialas.
1836 metais jauna anglė Sibilė Hopkins su vyru atvyksta į Maroką plėsti savo tėvo prekybos imperijos. Susižavėjusi egzotiška Šiaurės Afrikos šalies kultūra, ji mėgaujasi turgaviečių šurmuliu, naujais kvapais ir Mogadore tvyrančiu dykumos karščiu. Sibilė neabejoja, kad gyvenimas čia tūkstantį kartų geresnis nei atšiaurioje ir šaltoje Europoje. Tačiau kai jos vyras įsivelia į nešvarius reikalus, o pati įsimyli prancūzų karininką Andrė, jai tenka pakovoti už savo meilę ir šeimą.
Išmintinga bei savimi pasitikinti šviesiaplaukė, musulmonų krašte dažnai vadinama Mogadoro liūte, ilgainiui pelno vietinių pagarbą ir įrodo, kad yra stipri ir gali pati tvarkytis ne tik asmeninį gyvenimą, bet ir tarptautinės prekybos reikalus. Ne mažiau išskirtine asmenybe Maroke tampa ir jos suaugusi duktė Emilija. Tačiau Sibilę daugybę metų slegia tamsi šeimos paslaptis...