home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Karo nuotaka

Informacija atnaujinta 2023-12-13 14:10

Autorius: Ilona Skujaitė

Karo nuotaka : [iš nemylimos dukros – į Švedijos karalienę] : [jauniausios Žygimanto Augusto sesers Kotrynos Jogailaitės gyvenimo ir meilės istorija] / Ilona Skujaitė. – Vilnius : Alma littera, 2023. – 286, [2] p. : geneal. schem.. – ISBN 978-609-01-5436-6. – UDK 821.172-311.6.
Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Ylakių filialas, Mosėdžio filialas, Pr. Žadeikio gimnazijos biblioteka.
Iš nemylimos dukros – į Švedijos karalienę.
Jauniausios Žygimanto Augusto sesers Kotrynos Jogailaitės gyvenimo ir meilės istorija.
Tikra istorija, primenanti Holivudo nuotykių trilerį, nuožmiuosius „Sostų karus" ir sukrečiamą melodramą.
Romaną „Karo nuotaka" sudaro du lygiagretūs pasakojimai apie Kotryną Jogailaitę ir jos vyrą Švedijos princą ir Suomijos kunigaikštį Joną Vazą.
Tai dvi jaudinamos meilės ir karo gijos, karališki moterų ir vyrų žaidimai, susipinantys į intriguojamą dramą, kupiną aistros, išdavysčių, kovos dėl valdžios ir XVI amžiaus Lietuvos, Lenkijos, Švedijos, Suomijos ir Maskvos valdovų dvarų paslapčių.
Žygimanto Augusto jaunėlė sesuo karalaitė Kotryna Vilniuje gyveno nepastebima ir mažai kam reikalinga – kaip Pelenė, tačiau įsiliepsnojus žiauriam karui su Maskva, ji tapo kone geidžiamiausia nuotaka Europoje.
Kotrynos Jogailaitės likimas ir meilės istorija intriguoja ne mažiau nei garsioji jos brolio Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės drama. Ji ištekėjo beveik 36-erių, tais laikais itin brandaus amžiaus, už vienuolika metų jaunesnio vyro ir iš nereikalingos karalaitės virto įtakinga moterimi, iš nemylimos – geidžiama, iš kalinės – karaliene.
Ne kartą patyrusi skaudžią išdavystę, išgyvenusi karo siaubą ir asmenines dramas Kotryna nepalūžo ir tapo Švedijos karaliene, gerbiama abiejose Baltijos jūros pusėse.