home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Kairo knygynas

Informacija atnaujinta 2022-11-21 13:48

Autorius: Nadia Wassef

Kairo knygynas (Originalus pavadinimas: SHELF LIFE. CHRONICLES OF A CAIRO BOOKSELLER)/ Nadia Wassef; vertėjas: Ina Rosenaitė. – Vilnius: Alma littera, 2022. – 238, [2] p.. – ISBN 978-609-01-5087-0. – UDK 821.111-94.

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Ylakių filialas, Mosėdžio filialas.

Kairo gatvės skamba keista garsų derme. Aidi kvietimai melstis, riejasi pikti vairuotojai, nepaliaujamai pypsi automobiliai, gatvių prekeiviai šūkauja, iš visų pusių girdėti radijai ir televizoriai.
Nadia Wassef šią melodiją moka mintinai – tai tik fonas, kuriame visiems netikėtai 2002-aisiais ji su seserimi Hind ir drauge Nihal įkūrė „Diwan“, pirmąjį privatų knygyną Kaire. Jos buvo trys jaunos moterys, nesimokiusios verslo pagrindų, be jokios patirties, bet turinčios tikslą ir pasiryžusios jį pasiekti. Po dešimties metų „Diwan“ išaugo į knygynų tinklą: dešimt knygynų, šimtas penkiasdešimt darbuotojų ir gausybė gerbėjų.
„Kairo knygynas“ – atviras ir nuoširdus N.Wassef pasakojimas apie pirmojo šiuolaikiško knygyno įkūrimą Kaire, apie moteris versle, apie patirtus sunkumus ir sėkmės istorijas, apie gyvenimą, meilę, šeimą ir draugystę.