home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Gimusi po fortepijonu

Informacija atnaujinta 2022-11-18 11:18

Autorius: Mūza Rubackytė

Gimusi po fortepijonu / Mūza Rubackytė. – Vilnius: Tyto alba, 2022. – 383, [1] p., [20] iliustr. lap.. – ISBN 978-609-466-676-6. – UDK 786.2.071.2(474.5)(092).

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Ylakių filialas, Mosėdžio filialas.

„Gimusi po fortepijonu" – unikali galimybė išgirsti menininkės gyvenimo istoriją iš jos pačios lūpų. Garsi pianistė pasakoja apie savo vaikystę, gyvenimą su mama ir teta, dviem garsiomis mokytojomis, apie sudėtingą santykį su tėvu. Apie mamos ir tetos pastebėtą jos muzikinį talentą ir apie pirmąjį koncertą – vos septynerių Mūza koncertavo su orkestru Nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje. Paskui – išbandymų kupinas gyvenimas Maskvoje, tarptautiniai konkursai, koncertai, daugybė situacijų, kai susitikdavo sovietinis ir Vakarų pasauliai, būtinybė priimti ne vieną sprendimą Lietuvai kovojant už Nepriklausomybę ir iššūkiai ją atgavus, gyvenimas tarp Prancūzijos ir Lietuvos.

Šioje knygoje – gausybė kurioziškų nutikimų gastrolėse, neretai dramatiškos ir kartu juokingos, jaudinančios staigmenos užkulisiuose, profesinio ir asmeninio gyvenimo vingiai, susitikimai su ryškiomis asmenybėmis. Taip pat ir pačios Mūzos mintys apie aistrą ir tarnystę muzikai, menininko įsipareigojimą, galiausiai – tiesiog apie Gyvenimą.