home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Enigma solvere: įminti mįslę

Informacija atnaujinta 2023-12-13 14:12

Autorius: Sondra Rankelienė

Enigma solvere = Įminti mįslę : [romanas] / Sondra Rankelienė. – Kaunas : Obuolys [i.e. Lectio divina], [2022]. – 477, [3] p. : portr.. – ISBN 978-609-484-472-0. – UDK 821.172-312.4.
Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Ylakių filialas, Mosėdžio filialas, Didžiųjų Rūšupių filialas.
Kelios paslaptingos ekstrasensų mirtys Klaipėdoje – atsitiktinumas ar kruopščiai vykdoma ritualinė egzekucija, remiantis XV a. knyga „Raganų kūjis"? Skaitykite naują, įtemptą Sondros Rankelienės detektyvą, kupiną Lietuvos istorinių paslapčių!
Ypatingųjų bylų skyriaus viršininko Karolio Radvilos ir jo žmonos Vakarės idiliškas atostogas pajūryje sudrumsčia šiurpą kelianti žinia – iš kalėjimo pabėgo serijinis žudikas Mindaugas Bekeras, pravarde Baziliskas, kuris siekia atkeršyti Vakarei.
Negana to, Karolio atostogas nutraukia viršininko skambutis iš Vilniaus – jis reikalingas kolegoms uostamiestyje, kur ką tik Jono kalnelyje, ant buvusios XVIII a. miesto tvirtovės gynybinės sienos, buvo nužudytas vienas garsiausių Klaipėdos ekstrasensų. Vos pradėjus tyrimą paaiškėja, kad kažkas apgalvotai ir nuosekliai žudo iš eilės visus vadinamuosius „raganius" ir „raganas", o atsitiktinai aptikti lapai, išplėšti iš XV a. Knygos „Raganų kūjis", tik patvirtina, kad reikalas susijęs su ypatingą tikslą turinčiu nusikaltėliu...
Ko mažiausiai trokšta Karolis – kad Vakarei grėstų pavojus, kol jis tiria naują bylą, nes Baziliskas yra pasirengęs viskam. Tad skambutis iš Romoje įsikūrusio Interpolo padalinio atrodo tarsi atsakas į visas maldas. Vakarė kviečiama kuo skubiau atvykti ir identifikuoti mįslingą rusėnišką rankraštį.
Uostamiestyje likęs Karolis prisideda prie kolegų vykdomo tyrimo ir leidžiasi į klaidžią žudiko medžioklę. Kaip su ekstrasensų mirtimis susijusios dvi dingusios merginos? Ką atskleis Interpolo pareigūnų surastas rankraštis, kurį skaityti Vakarė gali tik prižiūrima apsaugos? Į kokį pavojų Karolį įstums Baziliskas? Ar pavyks jam pričiupti Vakarę tada, kai ir ji, ir Karolis to tikėsis mažiausiai?