home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Dėžė

Informacija atnaujinta 2022-11-21 10:52

Autorius: Camilla Läckberg, Henrik Fexeus

Dėžė: [romanas] (Originalus pavadinimas: Box) / Camilla Läckberg, Henrik Fexeus; vertėjas: Virginija Jurgaitytė. – Vilnius: Alma littera, 2022. – 670, [2] p.. – ISBN 978-609-01-5181-5. – UDK 821.113.6-312.4

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius.

Kai Stokholme aptinkama auka – kardais subadyta moteris dėžėje, pirmoji policininkai sutrinka. Ar tai žiauri žmogžudystė, ar tiesiog nepavykęs iliuzionisto pasirodymas? Bylą tirianti policininkė iš specialiosios grupės Mina Dabiri į pagalbą pasitelkia mentalistą Vincentą Valderį, puikiai šifruojantį ir kūno kalbą. Bendromis jėgomis ėmę tirti nusikaltimą netrukus išsiaiškina apie dar vieną, kuris taip pat primena nesėkmingą pasirodymą cirke. Šįkart atrodo, kad auka žuvo, dantimis gaudydama kulką. Trečioji žmogžudystė nepalieka abejonių, kad bus ir ketvirta.
Tiek Mina, tiek Vincentas yra tikri savo srities profesionalai, tačiau bendravimas su žmonėmis nėra stiprioji abiejų pusė. Nepadeda ir tai, kad kiekvienas turi tamsių asmeninių paslapčių. Pamažu ima aiškėti, kad būtent Vincento praeitis keistai siejasi su dabar tiriamais nusikaltimais. Prasideda įtampos ir baimės kupinos lenktynės su laiku, siekiant sugauti žudiką ir užkirsti kelią Stokholmą imančiam kaustyti siaubui.