home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Churchillio dukterys

Informacija atnaujinta 2023-04-12 13:55

Autorius: Rachel Trethewey

Churchillio dukterys (originalus pavadinimas: The Churchill Girls; Vertėja Vilija Vitkūnienė): jis vadino jas savo mergaitėmis / Rachel Trethewey. – Vilnius : Tyto alba, 2022. – 319, [1] p., [8] iliustr. lap.. – ISBN 978-609-466-715-2. – UDK 929-055.2(410).

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius, Ylakių filialas, Senamiesčio filialas, Mosėdžio filialas, Lenkimų filialas.

Linksmos, patrauklios ir draugiškos seserys Diana, Sarah ir Mary būtų švytėjusios bet kokioje šeimoje. Tačiau jos kilo ne iš bet kokios, o iš Churchillio šeimos ir niekada nei pačios, nei kiti to nepamiršo. Diana – įsitempusi ir kiek nepasitikinti savimi, Sarah – žavinga ir užsispyrusi, Mary – patikima ir ryžtinga. Kiekviena kitokia, bet visos labai atsakingos viena už kitą, už šeimą ir už šalį. Jas supo itin iškilios asmenybės, tačiau merginos buvo ne tik guvios aukštuomenės damos. Nuolat ir ištikimai lydėdamos savo garsųjį tėvą keliavo po pasaulį ir tapo svarbiausių istorinių įvykių liudininkėmis. Buvo šalia Winstono Churchillio Antrojo pasaulinio karo konferencijose Teherane, Jaltoje, Potsdame. Nuolat sukiojosi tarp to meto garsenybių, o aplinkui vyko pasaulio istoriją keičiantys procesai, tačiau kiekviena išlaikė savo unikalų ryšį su įžymiuoju tėvu iki pat pabaigos ir pačios nugyveno sklidiną aistros, dramų ir tragedijų gyvenimą.