home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Raganėlės Vinės staigmenos vaikams

Informacija atnaujinta 2022-04-29 15:49

Balandžio 28 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale įvyko teatralizuotas itin populiarios Valerie Thomas, Korky Paul vaikiškos knygos „Ragana Vinė“ pristatymas, kurį organizavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius ir Lenkimų filialas. Smagiame susitikime dalyvavo Skuodo Bartuvos progimnazijos Lenkimų S. Daukanto mokyklos-daugiafunkcio centro pradinio ugdymo skyriaus mokiniai ir darželinukai, kuriuos atlydėjo jų auklėtojos Regina Liepienė, Lina Butavičiūtė bei šios ugdymo įstaigos darbuotojos Ramutė Pudžmienė ir Danguolė Žvinklienė. Knygelę apie Raganą Vinę skaitė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė. Visada smagu paklausyti svečių, bet dar smagiau susitikime išvysti pačią knygos heroję – raganėlę Vinę (Vaikų literatūros skyriaus vyresnioji bibliotekininkė Adelė Baltonienė), kurios nuotykiai su katinu Vilburu labai pralinksmino vaikus. Jos katinas Vilburas iš juodo virto į žalią ir raudoną, paskui – vėl į juodą, kad kai kurie vaikai net patys norėjo, kad Vinė juos paverstų į katinus. Galų gale raganėlė apdalino visus saldumynais ir tik pamanykite: sliekais! Viena laimė, kad jie buvo pagaminti iš popieriaus, tad susirinkusiems patiko.
Antroje susitikimo dalyje vyko edukacinis užsiėmimas „Tvarūs raganos Vinės burtai“, panaudojant antrines žaliavas, o įvardijus tiksliau: katinukų „gamybos“ užbaigimo darbai, nes vaikams reikėjo priklijuoti akytes, uodegėles, ūsus. Ši edukacija visus sužavėjo, nes katinėliai yra visų vaikų numylėtiniai gyvūnai, tad pasigaminti tokius buvo vienas smagumas. Verta paminėti, kad šiuo edukaciniu užsiėmimu prisijungėme prie Lietuvos Nacionalinės bibliotekų savaitės „Tvari biblioteka“ renginių.
Taigi, šio susitikimo metu nuveikta nemažai: ne tik pristatyta knygelė, bet ir perteiktos žinios vaikams, kaip nesudėtingu metodu iš antrinių žaliavų galima pasigaminti mėgstamus gyvūnus ar pasakų herojus. O kad vaikai prisimintų smagų susibūrimą, pradinukų ir darželinukų grupėms viešnios padovanojo po knygą. Dėkojame Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms už netradicinį ir nuotaikingą renginį!