home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Natūralios Vilniaus krašto dovanos iš gamtos

Informacija atnaujinta 2023-09-12 10:24

Rugsėjo 11 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje svečiavosi partneriai – Vilniaus rajono savivaldybės Centrinės bibliotekos atstovai, kurie įgyvendina projektą „Vilniaus krašto kūrybinių raiškų judumas“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Elena Veikšnienė papasakojo apie projektą. Šio projekto tikslas – bendradarbiaujant su Vakarų Lietuvos bibliotekomis ir kitomis organizacijomis aktualizuoti Vilniaus krašto lobyno kultūrinį identitetą, keisti jo išraiškų formą, pristatyti ir skleisti Vilniaus krašto tradicijas platesniam visuomenės ratui.  

Gausiai susirinkusiems skuodiškiams, edukaciją vedė Janina Norkūnienė – gerai žinoma etnografė, knygos „Vilniaus verbos: gyvoji istorija“ autorė. Tik ji mokė ne verbas rišti, o supažindino su vaistažolių naudingosiomis savybėmis, jų rinkimo ir panaudojimo ypatumais bei su visų pagalba gamino „atjauninimo“ kremą odai iš kiaulės taukų ir įvairiausių žolelių. 

Abipusis bibliotekų bendradarbiavimas praturtina veiklų įvairove ir žiniomis. Tikimės Skuode dar ne kartą sulaukti bičiulių ir kolegų iš Vilniaus rajono.