home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Konferencija „AKMĖNUORIU RUODA“

Informacija atnaujinta 2024-07-09 10:18

2024 m. liepos 6 d. konferencija „AKMĖNUORIU RUODA“ R. Granausko bibliotekoje užbaigė akmenorių simpoziumą, kurio metu gimė Skuodo rajono teisuoliams skirti skulptūriniai paminklai. Gražiai, iškilmingai atidengus parkelyje „Mūsų teisuoliams“ skulptorių Vytauto Litvino, Audriaus Kasparo, Mindaugo Jankausko ir Jono Virbausko sukurtas skulptūras, šventės dalyviai susirinko į Romualdo Granausko bibliotekos kiemelį papuošusios Jono Virbausko skulptūrų parodos „Gerumo sparnai“ atidarymą. Skulptorius Mindaugas Jankauskas šiltai pristatė kolegą Joną ir pasidžiaugė abipusiu bendradarbiavimu. Simpoziume dalyvavo ne tik skulptoriai, bet ir tapytojai – tai dizaineris Egidijus Praspaliauskas (Vilnius) ir tapytojas, skulptorius, pedagogas Alfonsas Lekavičius (Klaipėda). Jų drobės spalvomis atvėrė žiūrovų emocinę empatiją drąsiųjų Teisuolių istorijai.  

Konferencijų salėje susirinkusius suintrigavo fotografo Arūno Kulikausko sukurtų fotografijų paroda. Autorius pristatė „fotoaparatą“- fotonų gaudyklę, fiksuojančią Saulės blyksnių trajektoriją. 

Žinomas šalies rašytojas, žurnalistas, kraštotyrininkas Eugenijus Bunka dar kartą pagvildeno simpoziumo „Mūsų teisuoliai“ įnašą į tautos atminties ir padėkos drąsiausiems puoselėjimą. Pasidžiaugė, kad būtent nuo Skuodo prasidėjo Teisuolių atminimo ir pagerbimo banga, išreiškė viltį, kad ji vilnys per visą šalį. 

Pranešėjas menų dr. Juozas Laivys, prisistatęs medžių kunigu, pasakojo apie kitus menininkų simpoziumus, kurių tikslas kurti ekologiškus kūrinius. 

Grafikė, menotyrininkė Oksana Judakova supažindino konferencijos dalyvius su „Autsaiderių“ menu ir jo žinia perteikiama visuomenei. Pristatyta vaizdinė medžiaga padėjo išanalizuoti naiviojo meno sąvoką ir taip praplėsti meno krypčių įvairovės sampratą. 

Linkime visiems kūrėjams kūrybinio įkvėpimo naujiems darbams ir stiprios sveikatos.