home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Gėlių derinimas ir komponavimas vazonuose

Informacija atnaujinta 2021-07-13 09:12

Liepos pirmąją, krapnojant lietui, Vasaros skaitykloje mokėmės, kaip reikia derinti ir komponuoti gėles vazonuose.

Gėlės  – tai tikras gamtos stebuklas ir nėra lengva susigaudyti žiedų gausoje bei nusimanyti, kaip tinkamiau juos derinti tarpusavyje, kad sukurtas bendras vaizdas atrodytų estetiškai ir harmoningai. Šio meno paslaptis mums mielai atskleidė  floristė Rita Lankutienė.

Augalai visada sukuria jaukią ir širdžiai malonią atmosferą. Dauguma žmonių nori papuošti savo balkonus gėlėmis ar patobulinti, pagyvinti sodo peizažą. Yra daug dekoratyvinių augalų, tinkančių skirtingoms augimo ir vystymosi sąlygoms, todėl pasirinkti, kurias gėles galima auginti vazonuose, o kurias geriau komponuoti sąlyginėse puokštėse, reikia įgūdžių ir patirties.

Floristė akcentavo, kad reikia žinoti tai, jog vieni augalai gali vešėti saulėkaitoje, kiti geriau tarpsta vakarinėje ar net šiaurinėje pusėje. Pavėsingoje vietoje gerai auga gumbinės ir svyrančios begonijos, fuksijos, sprigės, o saulėtoje (pietinėje) pusėje tiktų auginti pelargonijas.

Gėlių sodinimui gėlių puokštėse geriau tinka žemė su agroprelitu, kuriuos galima įsigyti specialiose parduotuvėse. Agroperlitas turi geras absorbcines savybes, dėl kurių dirvožemis nebus drėkinamas arba, atvirkščiai, išdžius.

 Sodinant  gėles, reikėtų vazono dugno apačioje pakloti nedidelį drenažo sluoksnį. Laistymo augalams reikia kasdien, o karštomis dienomis dar labiau. Negalima sugadinti ir purkšti vandens. Maistinių medžiagų trūkumas uždaroje erdvėje daro žalingą poveikį augalų vystymuisi, todėl trąšas reguliariai reikia naudoti pačiame dirvožemyje.

Grožėjomės gėlių įvairove ir „apipylėme“ floristę Ritą klausimais, kuri mielai pasidalijo savo žiniomis. Užsiėmimą baigėme mintimi, jog jei mylėsi savo augalus iš visos širdies, tai ir jie tau atsidėkos nuoširdžia meile.

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos informacija