mobili versija | standartinė versija
main-image

Literatų klubas

„Nojietės“ tapo prizininkėmis

Lapkričio 8-ąją Skuodo muziejuje įvyko tradicinių žemaitiškų skaitymų, skirtų Simono Daukanto 226-osios gimimo metinėms, rajono turas. Jame dalyvavo rekordinis skaičius skaitovų, tarp kurių po keleto metų pertraukos vėl būta ir suaugusiųjų, – tai Skuodo literatų klubo „Nojus“ narės.

Skaityti daugiau...

Nojaus laivo burės nunešė į Varnius

Keturios literatų klubo „Nojus“ narės vieną spalio pabaigos dieną išvykome į Varnius – dėmesio vertą nediduką Žemaitijos perlą, išsiskiriantį ir kultūrine, ir istorine praeitimi, ir architektūra bei savito grožio kraštovaizdžiu. Nė vienai iš mūsų niekada neteko čia lankytis, tad įspūdžiai pranoko lūkesčius bent keletą kartų.

Skaityti daugiau...

Pirmoji viešnagė Kartenoje

Spalio 22 d. Kretingos rajono savivaldybės Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos Kartenos filiale įvyko literatūrinė-muzikinė popietė “Kūryboje suradę gyvenimo prasmę”, kurioje dalyvavo Skuodo literatų klubo “Nojus” nariai.

Skaityti daugiau...

Pas kaimynus salantiškius

Spalio 18 d. Salantų kultūros centre įvyko tradicinė kūrėjų šventė „Žodžiu, garsu, spalva, forma“, šįsyk skirta Vietovardžių metams. Į ją pakviestas ir Skuodo literatų klubas “Nojus”.

Skaityti daugiau...

Svečiuose pas pietų žemaičius

Spalio 4-ąją Švėkšnos (Šilutės r.) tradicinių amatų centre, įvyko draugijos „Tėviškė“ su vietos biblioteka inicijuotas renginys, skirtas Žemaitijos metams ir Simono Stanevičiaus 220-osioms gimimo metinėms paminėti, kuriame Skuodo literatų klubas „Nojus“ parodė literatūrinę-muzikinę programą „Gimtuoji kalba vėsam kam pasabni“.

Skaityti daugiau...

Kretingoje palydėjome vasarą

Kiek čia truko: sumirksėjo mėlynomis akelėmis žibuoklės, nuvingiavo kloniais lakštingalų trelės, svajingai nuteikusios net didžiausius skeptikus, numargavo vasaros gėlės, ir, žiūrėk, vėl gelsvėjantis lapas šilku glosto skruostą, pro tvoros plyšius žvilgčioja jurginas, pietų pusėn nusitęsia sparnuotų bičiulių keliai...

Skaityti daugiau...

„Nojus“ – projekto partneris

Skuodo literatų klubas „Nojus“ yra Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos projekto, kurį remia Lietuvos kultūros taryba, „Iš amžių glūdumos į šiandieną per amatus ir kultūrą“, partneris. Tad „nojietės“ dalyvavo jau ne vienoje įdomioje projektinėje veikloje.

Skaityti daugiau...

Šiauliuose – Žemaičių dienos

Šiemet per tradicinę Šiaulių šventę, vadinamą to miesto dienomis, kurios šurmuliavo pirmąjį rugsėjo savaitgalį, surengtos ir Žemaičių dienos, skirtos Žemaitijos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800 metų bei Skuodo mūšio 760 metų sukaktims paminėti. Į vieną iš žemaitiškų renginių pakviesti ir skuodiškiai.

Skaityti daugiau...

Skuodo mūšiui atminti

Simboliška, jog šiemet, Žemaitijos metais, švenčiamas ne tik jos paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose 800, bet ir Skuodo mūšio 760 metų jubiliejus. Vieno iš tų trejeto mūšių, kurie reikšmingi ne tik Žemaitijos, bet ir visos Lietuvos ar net Europos istorijoje. Na, o kadangi apie jokį renginį rajone, skirtą būtent šiam jubiliejui, girdėti dar neteko, rugpjūčiui visai baigiantis, šio mėnesio 30-ąją dieną, Skuodo literatų klubas „Nojus“ jį susiorganizavo pats.

Skaityti daugiau...

Ant Jūros kranto

Užpraėjusio trečiadienio, rugpjūčio 28-osios, vakarą skuodiškiai literatai išsiruošė į Tauragę palydėti saulės. Kadangi jų bičiulių – šio miesto literatų klubo „Žingsniai“ – tradicinis renginys, į kurį buvo pakviesti, vadinasi „Saulėlydžio posmai“.

Skaityti daugiau...