home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Supažindinimas su poezijos žanru – haiku

Informacija atnaujinta 2024-05-08 09:58

Respublikinio haiku konkurso nugalėtoja poetė Jūratė Norvaišienė pristatė šiuo metu labai populiarėjantį poezijos žanrą – haiku. Kas yra haiku? Tai žodžių išdėstymas per tris eilutes pagal formulę 5–7–5. Iš pažiūros atrodo paprasta. Tačiau trimis eilutėmis išreikšti požiūrį į čia ir dabar tikrai sudėtinga. 

Susirinkusieji galėjo patys išbandyti šią eiliavimo techniką. Ji, nors ir yra japoniška, tačiau lengvai pritaikoma lietuvių kalboje.  Tą vakarą vyko ne tik  įtraukios haiku dirbtuvės, bet ir dalijimasis atverta akimirka, nuoširdus pokalbis. Vieni manė, kad kuriant haiku puikiai atsipalaiduojama, tai teikia vidinį pasitenkinimą, o kitiems patiko pats kūrybinis procesas.   

 Greitai pakviesime dalyvauti haiku eilėraščio, skirto lietuviškam kaimui konkurse ir daugeliui bus puiki proga ir   tinkamiausia forma perteikti kaime patiriamą emociją, įspūdį ar užklydusią mintį. 

Šis renginys iš ciklo „Po Granausko klevu“. Projektą „Po Granausko klevu“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba (https://www.ltkt.lt/)