home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Skaitytojų klubo susitikimas Skuodo bibliotekoje

Informacija atnaujinta 2023-11-09 11:52

Lapkričio 8 d. į Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešąją biblioteką rinkosi Skaitytojų klubo narės. Susitikimo pradžioje Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Sruogienė visas susirinkusias paprašė atsistoti ir tylos minute pagerbti amžinybėn išėjusį klubo narį Arūną Jurevičių. Jis buvo nuo pat Skuodo skaitytojų  klubo  susikūrimo pradžios – 2013 m. sausio 22 d. Toliau Skaitytojų klube vyko pokalbis apie populiarios JAV rašytojos, daugybės bestselerių autorės Kristin Hannah knygą „Sugrįžimas į Aliaską“. Tai epas apie žmogaus gebėjimą išgyventi ir meilę, intymus milžiniškus išbandymus ištvėrusios šeimos portretas, atskleidžiantis Amerikoje nykstantį gyvenimo būdą.  

Šios knygos esminė tema – smurtas artimoje aplinkoje, bandymas mylėti žmogų, kuris negrįžtamai pasikeitė, tam aukojant saugumą. Pasakojimas išties įtraukiantis, veiksmas intensyvus. 

Susitikimo dalyvės įvairiai vertino knygą, bet abejingų šiai knygai neliko. Diskutuota ir apie gyvenimą už uždarytų durų, pasirinkimus tarp mylimo vyro ir vaiko, išdavysčių, sugriuvusių svajonių. Prisimintos kelionės ar girdėtos istorijos apie Aliaską ir kitas atšiaurias vietas.  

Kita aptariama knyga buvo amerikiečių rašytojo Noah Gordono trilogijos antroji knyga „Šamanas“, pasakojanti apie Koulų šeimos istoriją. 

Nuo pat XI amžiaus vyriausiasis kiekvienos Koulų kartos sūnus pagal tradiciją gauna žymiojo protėvio vardą Robas, ir daugelis jų renkasi tą pačią gerbiamą mediko profesiją. Kelis iš jų likimas apdovanojo ir išskirtiniu diagnostiniu protėvio talentu bei ypatingu šeštuoju pojūčiu – galimybe instinktyviai pajusti artėjančią mirtį.  

Ši knyga taip pat visas susirinkusias klubo nares įtraukė į diskusijas apie pasirinkimus, užsispyrimą ir istorijas, papročių gausą, kurių apstu šioje knygoje. 

Taip pat kalbėta apie skaitomas, ar jau perskaitytas knygas, diskutuota ką verta būtų perskaityti ir ką aptarti kito susitikimo metu. Nutarta kito susitikimo metu aptarti Sally Hepworth knygas „Anyta“, „Kaimynai“, „Geroji sesuo“. Jog taip įdomu prisiliesti prie kūrybingos asmenybės ir skaityti jos kūrinius.