home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Poezija gražiausiai skamba pavasarį

Informacija atnaujinta 2024-05-16 16:40

Per įvairias Lietuvos vietoves keliauja 2024-ųjų metų poezijos pavasaris. Džiugu, kad saulėtą ir šiltą gegužės 14-osios popietę poezijos paukštė ant sparnų „atskraidino“ būrį įdomių kūrėjų ir „nutūpė“ Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale. Išskirtinoje poezijos valandoje dalyvavo: poetas, filosofas Liutauras Degėsys; poetas, eseistas Dainius Sobeckis; Lietuvos matematikas, muzikologas, kompozitorius, poetas Giedrius Alkauskas; poetė Rūta Mikulėnaitė- Jonuškienė; poetė, prozininkė, fotografė ir tapytoja Ieva Gudmonaitė ir profesionalus poezijos skaitovas, žurnalistas ir laidų vedėjas Paulius Šironas.

Susirinkusius pasveikino ir svečius pristatė Lenkimų filialo vyresnioji bibliotekininkė Gražina Daukantienė. Žemaitiškų linkėjimų poetinio žodžio nešėjams išsakė Lenkimų seniūnas Rimantas Mikšta. Kūrėjai atskleidė savo gyvenimo ir kūrybos detalių, išraiškingai skaitė kūrybą, bendravo su publika. Nuostabiai suskambo žymių Lietuvos poetų eilės, perskaitytos profesionalaus poezijos skaitovo Pauliaus Širono. Neįprastu muzikos instrumentu (harmonija) grojo ir dainavo Ieva Gudmonaitė.

Prasminga pabūti su žmonėmis, kurie sparnuotais žodžiais – kiekvienas skirtingai – skelbia gyvenimą bei kurių mintys ir išlietos emocijos priverčia plazdėti klausytojų širdis. Bibliotekininkė, įteikdama poetams gėles, dėkojo jiems už pasidalinimą kūryba – tokia savita ir išskirtine bei linkėjo visada išlikti „ir žalumoj, ir paukščio čiulbesy, ir pavasariuose“. Svečiai bibliotekai paliko dovanų – knygų su autografais, kurios primins, jog mažo miestelio bibliotekoje 2024 metų gegužę skambėjo 60-ojo poezijos pavasario akordai.