home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Paroda „Vaizdas nesvarbu: svarbu kokia kaina“

Informacija atnaujinta 2023-11-21 09:06

2023 m. lapkričio 20 d. savo kūrinių parodą pristatė tarpdisciplininio meno atstovas Tomas Lagūnavičius. Autorius yra suorganizavęs virš 37 asmeninių parodų, pastatęs virš 50 spektaklių, dalyvavęs net 56 tarptautinėse bienalėse–parodose, kaip antai: Florencijoje (2021), Žemės meno parodoje „Balansas“ Vilniaus botanikos sode. Menininkas nuolat eksponuoja paveikslus įvairiose parodose skirtingose šalyse: Tower Bridge „Boomer“ galerijoje (Londonas, 2023), San Paulo „Artly mix“ galerijoje (2023), Toronto „Artio Gallery“ (2023), Tbilisi „Collect Art (CoA)“ galerijoje (2023) ir kt. Stowmarket Pallet Bar‘e (UK) šiuo metu eksponuojama T. Lagūnavičiaus asmeninė 10-ties darbų paroda tema „Raudonoji Apokalipsė“ (2023). 

Provokuojanti parodos koncepcija „Vaizdas nesvarbu: svarbu kokia kaina!“ pateikė netikėtų įžvalgų apie meno kūrėjams svarbų rinkos suvokimą. Sudėtingi mechanizmai, siekiant pripažinimo pasaulinio garso meno galerijose, iš dalies nuliūdino besidominčius meno rinka, iš dalies paskatino apmąstyti savo galimybes siekti tokio pripažinimo. Kaip lektorius/autorius teigia, šiuo metu „postpost ciniškas menas veržiasi į pirmąsias pozicijas ir atskleidžia pagrindines šiuolaikinio meno savybes“. Susirinkę parodos atidarymo dalyviai turėjo galimybę klausti autoriaus, buvo jo provokuojami atskleisti savo požiūrį į meno šiuolaikiškumą.  

Menininko Tomo Lagūnavičiaus darbų paroda ir susitikimas su autoriumi yra nauja pažintis su moderniojo meno, kurį kuriant panaudojamas dirbtinis intelektas, realybe. 

Paroda veiks iki gruodžio 17 d. Kviečiame Skuodo rajono gyventojus ir jų svečius apsilankyti.