home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Latvijos ir Skuodo bibliotekininkus sujungė S. Jonausko kūryba

Informacija atnaujinta 2023-09-21 09:19

Rugsėjo 20-osios dienos popietę prie Dunikos tako (Latvija), poilsiavietėje organizuotas susitikimas su Latvijos  Respublikos Pietų Kuržemės krašto savivaldybės bibliotekininkais.  

Rudenėjančiame Latvijos miške, Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos bibliotekininkai skaitė Stasio Jonausko eilėraščius, skirtus Latvijai, jos poetams Olafui Gūtmaniui ir Pēteriui Brūveriui bei minėtų poetų eilėraščių vertimus į lietuvių kalbą. Buvo ieškota bendrų pėdsakų minėtų autorių kūryboje. Kolegos iš Latvijos taip pat paskaitė savo poetų eilėraščių. 

Tarptautinė partnerystė Skuodo bibliotekininkus jau seniai sieja su latvių bibliotekininkais, gyvenančiais netoliese sienos. Šįkart mus sujungė S. Jonausko kūryba ir jo glaudus bendradarbiavimas su latvių poetais. Kolegoms iš Latvijos ir Luknių kaimo žmonėms, atvažiavusiems į susitikimą, buvo pristatytas rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vykdomas projektas „Būti (su) Jonausku“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, veiklos, renginiai ir įdomios patirtys. 

Romantišką nuotaiką skleidė laužo liepsna, rudenėjančio miško alsavimas ir bendrystės jausmas. Susitikimo žavesio nesugadino ir „grybų lietus“. Neformalus susitikimas, netradicinėje vietoje suteikė daugiau kūrybiškumo, nuoširdumo ir paprastų „mažų“ džiaugsmo akimirkų atradimo jausmą.