home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Kovo 11-osios šventę paminėjo rajono šaškių mėgėjai 

Informacija atnaujinta 2026-03-16 09:17

Kovo 10 d. Skuodo rajono R. Granausko viešojoje bibliotekoje vyko šaškių turnyras, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Prie šaškių lentų pakiliai nusiteikę susirinko net 15 šio žaidimo mėgėjų. 

Džiugu, kad turnyre dalyvavo Skuodo šachmatininkų klubo nariai kartu su vadovu Donatu Valbasu, Skuodo miesto seniūnė Ieva Gembutienė su šeima bei aktyvių moterų grupelė iš Šačių. Turnyras vyko draugiškoje, šventiškoje atmosferoje, netrūko azarto, gerų emocijų ir įdomių partijų. 

Žaidėjai varžėsi vaikų, moterų ir vyrų grupėse. 
Vaikų grupėje sėkmingiausiai pasirodė Ąžuolas Gembutas – jis iškovojo net 5 pergales (vaikų–moterų grupėje) ir pelnė I vietos medalį. Ši diena jaunajam žaidėjui buvo ypatinga – jis ne tik laimėjo turnyrą, bet ir šventė savo gimtadienį – Ąžuolui sukako 7-eri metai! Antroji vieta atiteko Saulei Veisaitei, iškovojusiai 3 pergales. 

Moterų grupėje stipriausia žaidėja tapo Janina Jonušienė, iškovojusi 4 pergales. Antrąją vietą pelnė Daiva Veisienė, o trečiąją – Ieva Gembutienė. 

Vyrų grupėje nugalėtojais tapo patyrę žaidėjai – nuolatiniai šachmatų klubo nariai. Matyt, šaškių žaidime puikiai praverčia ir šachmatų strategijos. Trečiąją vietą iškovojo Stanislovas Gedrimas (5 taškai), antrąją – Juozas Mockus (6 taškai), o pirmoji vieta ir turnyro taurė atiteko šachmatų klubo vadovui Donatui Valbasui. 

Po įtemptų kovų dalyviai dar pabendravo prie arbatos puodelio ir, kupini geros nuotaikos, išsiskirstė toliau švęsti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos.