home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Edukacinis užsiėmimas apie kambarinių augalų priežiūrą, persodinimą, dauginimą ir komponavimą interjere.

Informacija atnaujinta 2024-05-22 11:15

     Gegužės 21 d. Skuodo gėlių mylėtojos susirinko į edukacinį užsiėmimą apie kambarinių augalų priežiūrą, persodinimą, dauginimą ir komponavimą interjere. Edukaciją vedė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Pajūrio skyriaus dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo mokymo programos profesijos mokytojos Jurga Juknaitė ir Ilona Stanevičiūtė. Mokytojų patarimai pravertė ir jau patyrusioms gėlininkėms. Kartu su lektorėmis susirinkusios edukacijos dalyvės mokėsi gėles persodinti, atnaujinti ir dauginti mums negirdėtais būdais. Pagrindinė žinia – kad gražiai augtų, augalams nepakanka žemės ir vandens – svarbus elementas  - nuoširdi meilė ir dėmesys. Visos dalyvės vienbalsiai pripažino – edukacija buvo labai įdomi ir naudinga. 

     Praktinės veiklos metu dalyvės išsiaiškino, kad dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo profesiją įgyti gali ne tik jaunuoliai, bet ir vyresnio amžiaus asmenys. Yra galimybė pasirinkti ir mokymosi būdą nuo kasdienio lankymo iki pusiau savarankiško (lankyti tik praktikos pamokas) mokymosi.  

     Čia galima mokytis ir kitų, paklausių profesijų – kosmetiko, vizažisto, individualios priežiūros, masažuotojo, slaugytojo padėjėjo, paramediko, e. pardavėjo-konsultanto, gyvūnų prižiūrėtojo ir renginių ir poilsio paslaugų organizatorių. Visų profesijų gali mokytis jauni ir jau vyresni, pribrendę pokyčiams ar norintys pasitobulinti žmonės. Jaunuoliai po 10 klasių gali mokytis dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo, individualios priežiūros darbuotojai, slaugytojo padėjėjo, gyvūnų prižiūrėtojo, e. pardavėjo-konsultanto, renginių ir poilsio paslaugų organizatorių bei vizažisto profesijų. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Palangoje esantis Pajūrio skyrius laukia mokinių.