home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

2023 m. lapkričio 24 d. vyko dvyliktasis regioninis konkursas „Skaitīmā žemaitėškā“, skirtas Simono Daukanto 230-osioms gimimo metinėms paminėti.

Informacija atnaujinta 2023-11-25 14:51

Žemaitijos regiono skaitymuose varžėsi 97 dalyviai (tame skaičiuje 9 meninės kompozicijos ir 7 suaugusieji skaitovai). Mokinius ruošė 42 mokytojai.  

Konkurso organizatoriai – Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius bei Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka, Skuodo žemaičių draugija. 

Renginio pradžioje pakilią nuotaiką sukūrė jautri literatūrinė-muzikinė kompozicija, kurioje poetišką Danguolės Pauliuvienės pasakojimą papildė liaudies dainos (dainavo Monika Dargytė ir Austėja Lemežytė, jų mokytoja Raimonda Remezienė) bei švelnus kanklių duetas ( skambino Urtė Baranauskaitė ir Vėjūnė Stanytė, jų mokytoja Lina Jonaitienė).  

Skuodo rajono vicemerė Audronė Pitrėnienė pasveikino iš viso Žemaitijos regiono susirinkusius skaitovus ir patikino juos, kad jie jau yra nugalėtojai, nes šiandien susirinko Skuode, Simono Daukanto gimtinėje ir vieni kitiems padovanos savo skaitomą žemaitiškai parašytą kūrinį.  

Skaitovus konkurso metu globojo renginio vedančiosios Adelė Zubienė ir Danguolė Pauliuvienė, pačios kuriančios poeziją ir prozą žemaičių kalba. 

Skaitovų kompetenciją vertino garbi komisija.  

Vertinimo komisijai pirmininkavo filologijos magistrė, literatūrologė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Skuodo rajono kultūros centro renginių režisierė Dalia Zabitienė.  

Skaitovus taip pat vertino komisijos nariai: 

Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Jasienė,  

Klaipėdos rajono Vėžaičių kultūros centro direktorė, Klaipėdos rajono žemaičių draugijos pirmininkė Diana Ciparienė,  

Mažeikių muziejaus direktoriaus pavaduotoja, vyriausioji fondų saugotoja Raimonda Ramanauskienė,  

Plungės verslo ir technologijų mokyklos mokytoja Diana Gendvilienė,  

Skuodo rajono Romualdo Granausko bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Sruogienė,  

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos direktorė Erika Pranckevičienė
režisierius, Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatro vadovas, rašytojas ir vertėjas Edmundas Untulis

Išrinkti konkurso regioninio turo laureatai: 

 
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus grupėje: 
 

1 vieta – Paulina Vaitkevičiūtė (4 m.), Telšių lopšelis-darželis „Mastis“, paruošė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jūratė Rubavičienė; 

2 vieta – Ignas Jasukynas (6 m.), Telšių lopšelis-darželis „Mastis“, paruošė ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Jūratė Rubavičienė; 

3 vieta – Emilija Skruibytė, Skuodo raj. Mosėdžio gimnazijos priešmokyklinė grupė, paruošė vyresnioji mokytoja Dalia Noreikienė. 
 

1-4 klasių grupėje
 

1 vieta – Paula Nakopia, Plungės „Senamiesčio“ pagrindinė mokykla, 2 kl., paruošė mokytoja metodinikė Stanislava Venslauskienė;  

2 vieta – Mykolas Ulba, Plungės „Senamiesčio“ pagrindinė mokykla, 4 kl., paruošė mokytoja metodininkė Aušra Jašinskienė; 

3 vieta – Samanta Skersytė, Skuodo raj. Mosėdžio gimnazija, 3 kl., paruošė vyresnioji mokytoja Dalia Noreikienė. 

 
Jaunesniųjų mokinių kompozicijų grupėje: 

1 vieta – Ugnė Astrauskaitė, Gabija Tkačiovaitė, Jurgis Pranckevičius, Roberta Barodicaitė, Lėja Riškutė, Greta Jonušaitė, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos teatro skyrius, 1-3 kl., paruošė vyresnysis mokytojas Vincas Andriuška; 

2 vieta – Austėja Rimkutė, Meda Vaičekauskaitė, Julija Joneikytė, Lukas Saudargas, Arnas Mačėnas, Emilis Paulauskas, Kevinas Vainiorius, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija, 3 kl., paruošė mokytoja metodininkė Birutė Butkuvienė; 

3 vieta – Jonas Žylevičius, Agnė Steponavičiūtė, Eglė Steponavičiūtė, Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla, 2 kl., paruošė mokytoja metodininkė Zita Gedgaudienė. 

5-9 klasių grupėje: 
 

1 vieta – Auksė Gedvilaitė, Kretingos Pranciškonų gimnazija, 5 kl., paruošė vyresnioji mokytoja Raimonda Gumbaragienė; 

2 vieta – Rugilė Nabažaitė, Mažeikių raj. Sedos V. Mačernio gimnazija, 6 kl., paruošė mokytoja Vaida Raišutienė; 

3 vieta – Monika Dargytė, Skuodo Pr. Žadeikio gimnazija, I g. kl., paruošė mokytojaekspertė Laimutė Ronkaitienė. 

10-12 klasių grupėje: 
 

1 vieta – Viltė Gaudiešiūtė, Klaipėdos „Aukuro“ gimnazija, III g. kl.,paruošė mokytoja ekspertė Laima Kaupienė; 

2 vieta – Akvilė Arlauskaitė, Plungės „Saulės“ gimnazija, II g. kl., paruošė mokytoja metodininkė Ramutė Damulienė; 

3 vieta – Sidas Čepelevas, Kretingos Pranciškonų gimnazija, IV g. kl., paruošė mokytoja ekspertė Irma Šedienė. 

Vyresniųjų mokinių kompozicijų grupėje: 

1 vieta – Emilija Pigagaitė, Ernestas Lukšas, Kamilė Daržinskytė, Martyna Katkutė, Nora Dužinskytė, Plungės „Saulės“ gimnazija, II ir IV g. kl., paruošė mokytojos ekspertės Rita Barniškienė ir Jolanta Raišutienė; 

2 vieta – Aurelija Jokubauskaitė, Nojus Viskontas, Austėja Viliūtė, Gabrielė Misiūnaitė, Lukas Narmontas, Ema Gotautaitė, Austėja Butnoriūtė, Mažeikių politechnikos mokykla, I, III, IV g. kl., paruošė mokytoja metodininkė Dalia Gromienė; 

3 vieta – Erika Gedminaitė, Juozas Varapnickas, Plungės technologijų ir verslo mokykla, III, IV g. kl., mokytoja metodininkė Danutė Sausdravienė. 

Suaugusiųjų grupėje: 
 

1 vieta – Laima Kazragienė,  Klaipėdos raj. Endriejavas; 

2 vieta – Danguolė Pauliuvienė, Skuodo literatų klubas „Nojus“; 

3 vieta – Birutė Lubienė, Kretingos trečiojo amžiaus universitetas (TAU). 

Nominacijas laimėjo: 
 

Šarlotė Mizgirdaitė, Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija - už Skuodo rajono literatų kūrybos populiarinimą (nominaciją įsteigė Skuodo literatų klubas „Nojus"); 

Ernestas Lukšas, Plungės „Saulės“ gimnazija - už skaitymo originalumą (nominaciją įsteigė Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka); 

Justė Domarkaitė, Kretingos raj. Salantų gimnazija - už skaitomo teksto autentiškumą (nominaciją įsteigė Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyrius); 

Viltė Jurkutė, Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija - už identišką gimtosios tarmės vartojimą skaitomame tekste (nominaciją įsteigė Skuodo žemaičių draugija). 

Buvo teikiamos ir asmeninės vertinimo komisijos narių nominacijos.