home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka
Knygos pristatymas

Justino Kubiliaus knygos „dā dongou nematont, bet žemē jau žėnont“ pristatymas

2023 Rugsėjo 15 d. 18:00 - 18:00 Dariaus ir Girėno g. 25B, Skuodas
*photo*

2023 rugsėjo 15 d. 18 val.  

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje  

Justino Kubiliaus knygos „dā dongou nematont, bet žemē jau žėnont“ pristatymas 

Dalyvaus knygos autorius, kraštietis poetas, literatūros kritikas ir eseistas Justinas Kubilius, knygos redaktoriai Danutė Mukienė ir kalbininkas prof. Juozas Pabrėža, poetė, filologė, literatūrologė Dalia Tamošauskaitė-Zabitienė. Gros Tadas Jonaitis. 

Renginys nemokamas. 

Eilėraščiuose gimtasis Šiaurės vakarų kraštas tarsi sunkte prisisunkęs mitinės, istorinės, rupios gyvenimo atminties, o žmogus čia – nelyginant koks žemaičių žemės demiurgas, einantis kiaurai per laikus, tarsi iš naujo kuriantis, bet iš tikrųjų skausmingai kartojantis savo genties likimą, vis prasmegdamas kuršių (galbūt savo protėvių?) amžiuose... 

Stacijose „Tomsė so žalēs“, kur gausu aliuzijų į Kryžiaus kelio stotis, autorius, žvelgdamas į gimtinę jau tarsi iš tolo, lyg kokius šventus paveikslus išvysta brolių, tėvų, artimų žmonių, giminės senųjų gyvenimuose – ir šiapus, ir jau anapus, bet visuomet nutviekstus skaudžia gyvasties laikinumo šviesa, lyg iš Raštų atsklindančia. 

Tarmė Justino Kubiliaus kūryboje (kaip ir gimtasis Kernų kaimas Mosėdžio parapijoje) – saugūs namai, tapatybės vieta, savasties pamatas. Žmogaus gyvenimas, jo žemė, daiktai ir likimas čia kitaip ištariami; visa būtis, visa ją reginti dvasia čia tarmiška. 

Renginio metu gali būti fotografuojama ir filmuojama. Nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti naudojami renginio viešinimui socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse ir kt. 

Smulkesnė informacija tel.: 861621106