home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka
Paroda

Dariaus Kairaičio parodos "Žmogeliukai" ATIDARYMAS

2023 Rugsėjo 08 d. 17:00 - 18:00 Dariaus ir Girėno g. 25B, Skuodas
*photo*
Kviečiame į Dariaus Kairaičio parodos "Žmogeliukai" atidarymą bibliotekos parodų salėje rugsėjo 8 dieną, 17 val.

Dalyvauja:
Parodos autorius Darius Kairaitis ir bardė Živilė Mackevičiūtė.

Darius apie save rašo:
"Esu tapytojas Darius Kairaitis. Visą savo gyvenimą gyvenu Trakuose su šeima, turiu du vaikus. Tapyti pradėjau 2018 m. pabaigoje, būdamas 48 m. Esu savamokslis, nesu baigęs jokios tapybos mokyklos, kursų ar studijos. Po pirmųjų darbų parodų sulaukiau įvertinimo ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio, tai paskatino dar labiau atsiduoti kūrybai. Šiuo metu tapyba yra pagrindinė mano veikla.
Mano paveikslus ir jų reprodukcijas yra įsigiję juridiniai ir privatūs asmenys iš Lietuvos, Airijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Austrijos, Liuksemburgo, Italijos, Rusijos ir JAV.
Kurdamas paveikslą pradedu nuo idėjos ir kompozicijos. Prieš imdamas teptuką į rankas ilgai sėdžiu prie būsimo paveikslo eskizo ir tik tada, kai turiu eskizą, pradedu tapyti.
Mano darbuose figūruoja „žmogeliukai“, kaip aš juos vadinu. Tai nežemiškos būtybės su labai žemiškomis istorijomis ir jausmais. Jų pagalba man lengviau perteikti, tai kuo gyvenu ar gyvenau, ką jaučiu ar patyriau. Kiekviename iš jų yra dalelė manęs ir mano gyvenimo. Savotiškas gyvenimo potyrių, išgyvenimų ir jausmų archyvas.
Dėkoju Dievui už galimybę reikšti savo jausmus spalvomis. Gerų Jums įspūdžių!"
----------------------------------------------
Reprodukcijų užsakymai: www.kairaitis.com, 8 676 44828