home Skuodo rajono savivaldybės
R. Granausko viešoji biblioteka

Epistolofilija: užrašytas Onos Šimaitės gyvenimas

Informacija atnaujinta 2022-02-22 09:47

Autorius: Julija Šukys

Epistolofilija : užrašytas Onos Šimaitės gyvenimas / Julija Šukys. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2016]. – 255, [1] p. : iliustr., faks., portr., žml.. Vertėjas: Marius Burokas – ISBN 978-9986-39-896-7

Saugojimo vieta: Skaitytojų aptarnavimo skyrius; Šačių filialas; Pašilės filialas; Mosėdžio filialas; Lenkimų filialas; Barstyčių filialas; Ylakių filialas; Aleksandrijos filialas.

Turbūt nėra kitos lietuvių moters, kuri būtų taip plačiai žinoma pasauly iš įvairiomis kalbomis išleistų knygų, enciklopedijų bei vadovėlių, kaip Ona Šimaitė. Kukli pedagogė, publicistė, bibliotekininkė, II-ojo pasaulinio karo metais dirbusi Vilniaus universiteto bibliotekoje, tapo garsiausia Vilniaus geto žydų gelbėtoja. Jai vienai pirmųjų iš Lietuvos piliečių buvo suteiktas Pasaulio Tautų Teisuolio vardas, o Jeruzalėje Teisuolių alėjoje auga jos vardo medis.
Kanados lietuvė, literatūrologė, rašytoja Julija Šukys praskleidžia laiškuose bei dienoraščiuose užrašytą šios moters gyvenimą. Kaip tikra žodžių iždininkė O. Šimaitė kruopščiai rinko ir saugojo užrašytus savo gyvenimo liudijimus, tarp kurių gausybė laiškų, dienoraščių, straipsnių, spaudos iškarpų. Stengdamasi suprasti tylios, bet labai svarbios mūsų istorijai asmenybės gyvenimą autorė pateikia ir netiesioginį savo autoportretą, ir kartu pasakojimą apie vieną nuostabų gyvenimą, leidusį išlikti daugeliui kitų gyvenimų.