mobili versija | standartinė versija
main-image

Virtualūs produktai

Mokomės žemaičių kalbos  

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos svetainė, skirta žemaičių kalbos mokymuisi. Čia rasite vaizdinių pamokų ir autorių, rašančių žemaičių kalba, kūrybos

 

 ___________________________________________________________________


 

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos sukurti filmukai apie Skuodo krašto žmones

 

2013 m. Skuodo savivaldybės viešoji biblioteka sukūrė filmuką „Laikas pelkių viršūnėmis eina“ apie poetą Stasį Jonauską, kuris fiksuoja jo kūrybinio, asmeninio ir kultūrinio gyvenimo raidą. Tai viena iš projekto renginių ciklo „Laikas eina, todėl, kad nekaltas“ veiklų.
Projektas buvo skirtas populiarinti Stasio Jonausko – vieno iš originaliausių šiuolaikinių lietuvių poetų kūrybą, paminėti jo 65- mečio jubiliejinę sukaktį.
Šį projektą dalinai finansavo Kultūros ministerija.


 


 

2015 m. parengta filmuota medžiaga „I žemė pakvėistė neštė švėisa“ apie penkis Skuodo krašto garsius kūrėjus: tautodailininką bei literatą, tragiško likimo kūrėją Vaclovą Pocių, brolius menininkus – Antaną ir Juozą Jankauskus, iš Erslos kaimo kilusį literatūros kritiką Ričardą Pakalniškį, tragiško likimo skuodiškę poetę Danutę Paulauskaitę.
Tai viena iš 2015 m. projekto renginių ciklo „Kas nušviečia mūsų sielas, tuo privalome dalintis su visais“ veiklų, kurias dalinai rėmė Lietuvos kultūros taryba. Veiklos buvo nukreiptos Skuodo rajono globos įstaigų gyventojų kultūrinimui bei švietimui.

 

 


 

2019 m. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka vykdė projektą „Tarptautiniai Stasio Jonausko skaitymai „Mirksnis, kai švietė dangus“, kuris buvo skirtas, pagerbti poetą Stasį Jonauską ir jo nuopelnus kalbai, literatūrai ir visai lietuvių tautai, minint pirmąsias jo mirties metines. Viena iš projekto veiklų – sukurtas filmas ,,Jonauskiškumas. Gyvenime ir kūryboje“.
Projektą Tarptautiniai Stasio Jonausko skaitymai „Mirksnis, kai švietė dangus“ dalinai finansavo Lietuvos kultūros taryba, informacinis rėmėjas – Nepriklausomas Skuodo rajono laikraštis „Mūsų žodis“.