mobili versija | standartinė versija
main-image

Atostogos su knyga

2017 m. vasarą Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lankytojai vėl vasaros atostogas leido su knyga.


Liepos 10 d. netikėtai sulaukėme stovyklautojų iš Skuodo atviro jaunimo centro. Jiems pasiūlėme žaisti 40 klausimų literatūrinį žaidimą su kauliuku. Žaidėjai pasidalino į dvi komandas, kurioms žaidime netrūko azarto ir noro laimėti. Nugalėtojų komandai atiteko saldus prizas. Noriai vaikai gilinosi ir į vasariškas Zitos Gaižauskaitės eilėraščių knygutės „Žiogas pievoj vasarojo“ iliustracijas. Čia jie skaičiavo gėles, medžių lapus, gyvūnus, obuolius. Stovyklautojų apsilankymo diena bibliotekoje buvo labai šilta ir saulėta, todėl buvo pasiūlyta išmokti pasidaryti kepurę nuo saulės iš seno laikraščio. Vaikai beregint pasipuošė naujomis kepurėmis, o berniukai ėmė lankstyti ir skraidinti lėktuvėlius.
Liepos 17 d. nauja stovyklautojų grupė vėl lankėsi Vaikų literatūros skyriuje. Šį kartą vaikai buvo vyresni. Jie žaidė žodžių sudarinėjimo žaidimą, panaudojant pagrindinio žodžio raides. Visi žodžiai buvo vasariški: vasarotojas, stovyklautojas, tinginiavimas, susibičiuliavimas ir kiti. Komandoms pasisekė sudaryti nuo 14 iki 23 žodžių. Kita užduotis – perskaityti žemaitišką eilėraštį ir iš pažymėtų raidžių sudaryti naują sakinį. Žaidimų dalyvius pavaišinome saldainiais ir išsiskirstėme linkėdami vieni kitiems geros vasaros.
Visą vasarą Vaikų literatūros skyriaus lankytojai aktyviai dalyvauja skaitymo akcijoje 4x1“. Šiemet akcijos lankstinukuose vaikai renka antspaudukus su dviračiu. Perskaitę 4 knygutes mažesnieji gali patys užsidėti antspaudą. Šis pakeitimas mažuosius ypač skatina kuo greičiau perskaityti pasiimtas knygutes ir kuo dažniau lankytis bibliotekoje.
Keletas vaikų dalyvauja respublikinėse varžytuvėse „Vasaros skaitymo iššūkis“. Vaikų literatūros skyriuje pirmasis užsiregistravo ir perskaitė 10 iššūkio knygų Linas Vinogradovas.
Džiaugiamės, kad šią vasarą sulaukiame ypač daug mamų, tėčių ir močiučių, kurie padeda vaikams išsirinkti knygas, pataria renkantis programinę literatūrą.

Nuotraukų galerija