mobili versija | standartinė versija
main-image

Rytmetis bibliotekoje su Ylakių gimnazijos ketvirtokais

Lietingą 2017 m. gruodžio 12 d. rytmetį Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Ylakių gimnazijos ketvirtokai su mokytoja Aušra Račiene. Svečiams Vaikų literatūros skyriaus vedėja Stanislava Minelgienė papasakojo apie bibliotekininko specialybę, apie tai koks knygos kelias iki bibliotekos lentynos. Ketvirtokai domėjosi kada įkurta biblioteka, iš kur biblioteka gauna knygas, kiek joje yra knygų.

Skaityti daugiau...

Darželinukams – literatūrinis stalo teatras „Knygų Kalėdų dovanos“

Jau tapo tradicija, kad vykstant akcijai „Knygų Kalėdos“ Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos lankosi Skuodo lopšelyje darželyje. Gruodžio 7 d. šia proga į darželį atvykome su kartoniniu stalo teatru. Susėdę apie stalą vaikai klausėsi Stephanie Stansbie paveikslėlių knygelės su garsais „Kas ten triukšmauja?“ skaitymo. Beklausydami jie tapo kartoninio stalo teatro veikėjais: peliukais, laikrodžiu ir net durų spinta.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su „Šunojaus dienos“ autore Ilona Ežerinyte

Gruodžio 5 d. Skuodo rajono Savivaldybės R. Granausko viešojoje bibliotekoje lankėsi būrys Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento specialistų. Su jais kartu atvyko vaikams ir paaugliams rašanti autorė Ilona Ežerinytė. Jos knygos „Šunojaus diena“ ir „Sutikti eidą“ dalyvauja akcijoje „Metų knygos rinkimai 2017“ ir pretenduoja tapti geriausiomis šių metų lietuvių autorių knygomis vaikų ir paauglių kategorijose.

Skaityti daugiau...

Tamsų vakarą – knygos, mumijos ir vaiduoklių pilis

2017 m. lapkričio 23-osios vakarą Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vaikai ir bibliotekininkės ruošėsi „Tamsiems skaitymams“. Ant stalo gulė knygos apie vampyrus ir pabaisas. Vaikai rikiavo šviečiančias mumijas, šiurpiai juodą vaiduoklių pilį ir „apsiginklavo“ prožektoriais.

Skaityti daugiau...

Knygų skrynelėje – paslaptys apie princeses

2017 m. spalio 18 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko literatūrinis žaidimas „Knygų skrynelės paslaptys“. Į renginėlį susirinko vien mergaitės, todėl žaidimui labai tiko ir princesėmis dekoruota skrynelė, ir knygos bei pasakos apie princeses. Renginėlio dalyvės į skrynelėje paslėptus klausimus atsakinėjo linksmai ir greitai. Antrokės noriai padėjo perskaityti klausimus pirmokėms. Kai klausimai skrynelėje išseko, o bibliotekininkių krepšelyje baigėsi saldainiukai, niekas nenorėjo eiti į namus. Pradinukėms beregint kilo bendra idėja – piešti knygų skirtukus. Šaunu, kad mūsų renginėliuose dalyvaujantys vaikai tokie išradingi ir kūrybingi.

Edukacinis rytmetis su ketvirtokais

2017 m. spalio 5 d. Skuodo rajono Bartuvos progimnazijoje Mokytojo dienos proga vyko pamoka, kurią vesti vėl buvo pakviestos Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros darbuotojos. Šį kartą su 4a klasės mokiniais kalbėta apie biblioteką ir bibliotekininko darbą.

Skaityti daugiau...

Kūrybinėse dirbtuvėse – rudens turtai

2017 m. rugsėjo 27 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko kūrybinės dirbtuvės „Rudens turtai“. Šiemet pasiūlėme vaikams kurti grybų mišką ir dekoruoti rudens lapų koliažą.

Beklijuodami lepšius, musmires, kelmučius vaikai prisiminė Justino Marcinkevičiaus poemėlę „Grybų karas“. Jie citavo žinomo kūrinėlio ištraukas apie grybų vadą baravyką. Per 3 užsiėmimo valandas pulkai baravykų ir raudonikių nuklojo Vaikų literatūros skyriaus stalą. Mergaitės popierinius klevų lapus papuošė tikrais medžių lapais, o jų kūrinėliais dekoravome rudenišką koliažą.
Šiltomis spalvomis nudažyta Vaikų literatūros skyriaus skaitytojų rudens darbelių paroda bus eksponuojama visą spalio mėnesį. Kviečiame apsilankyti.

Atostogos su knyga

2017 m. vasarą Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus lankytojai vėl vasaros atostogas leido su knyga.

Skaityti daugiau...

Vaikus sukvietė „Knygų palapinė“

2017 m. birželio 28 d. popietę prie Skuodo meno mokyklos pagrindinio įėjimo būriavosi vaikai ir jų mamytės. Šiltą vasaros dieną Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos visus pakvietė dalyvauti „Knygų palapinės“ veiklose. O jų būta daug ir įvairių. Nekantriausieji ėmė piešti ant grindinio patiestų molbertų. Greitojo skaitymo ir iliustracijų skaičiavimo užduotims šį kartą vaikams pasiūlėme knygą T. Bagge „Troliai mumiai sausumoje ir jūroje“ ir storalapes knygutes E. Hil „Spotas linki labos nakties“, N. Moost „Didelis ir mažas“. Šiose rungtyse netrūko azarto ir norinčių dalyvauti.

Skaityti daugiau...

Bibliosala – miesto šventėje

2017 m. birželio 2 d. Skuodo miesto centrinėje aikštėje vyko Vaikų gynimo dienos minėjimas ir rajono moksleivių šventė „Rajono vaikai sveikina Skuodą“. Tai vienas iš Skuodo miesto šventės renginių. Moksleivių kolektyvai ir atlikėjai iš viso rajono mokyklų sveikino miestą puikiu koncertu.

Skaityti daugiau...