mobili versija | standartinė versija
main-image

Edukacinio žaidimo – viktorinos „Razumu vajavuonė“ labirintuose

Gruodžio 4 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje svečiavosi Bartuvos progimnazijos šeštokai su auklėtoja Jūrate Ridikiene. Jie dalyvavo smagiame edukaciniame užsiėmime – protų mūšyje „Razumu vajavuonė“.

Klasė susiskirstė į keturias komandas – „Cepelinų dievai“, „Dvara pėins“, „Morkas“ ir „Žemaitėjės pėins“. Žaidimas susidėjo iš trijų turų, kuriuos sudarė 30 klausimų iš Žemaitijos istorijos, kalbos, kultūros bei mišrių klausimų temų. Žaidimo keliais vedė bibliotekininkai Birutė Sruogienė ir Edmundas Untulis.
Žaidimo „Razumu vajavuonė“ tikslas – per kultūrinę edukaciją moksleivius skatinti domėtis Skuodo ir visos Žemaitijos istorija, žemaitiška tautosaka, papročiais, vietovardžiais, žemaičių kalbos rašybos taisyklėmis, stiprinti tapatumo ir pasididžiavimo jausmą savo gimtine, puoselėti savo krašto tradicijų išugdytas dvasines vertybes.
Visos komandos pademonstravo maždaug panašaus lygio žinias, tačiau vis dėlto mergaičių komanda „Morkas“ pasirodė esanti iš visų nuovokiausia ir iškovojo I vietą.
Protų kovų žaidimas „Razumu vajavuonė“ yra viena iš Kultūros paso teikiamų paslaugų, kuria kviečiami naudotis visi V-VIII klasių moksleiviai iš visos Lietuvos.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Nuotraukų galerija