mobili versija | standartinė versija
main-image

Knygų herojai gimsta iš antrinių žaliavų

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale veikia darbelių, sukurtų iš antrinių žaliavų, paroda. Išmonė, įdėta į eksponatų kūrybą, stebina: iš paprasto butelio galima pagaminti gaidį arba bitę, iš senų kompaktinių plokštelių – sraigę, iš mažo plastmasinio buteliuko, atitinkamai naudojant kitus komponentus, kaip kartoną ir vatą – žaismingą avytę, iš kiaušinių dėklo – vikšrą ir t. t.

Skaityti daugiau...

Knygos personažas iš antrinių žaliavų

Skubame pranešti, jog baigėsi nuotraukų konkursas „Knygos personažas iš antrinių žaliavų“, todėl dabar jus kviečiame pasižvalgyti virtualioje parodoje. Jūs pamatysite visų vaikučių darbelius, kurie sukūrė knygutės veikėjus iš įvairių atliekų ir atsiuntė savo nuotraukas mums. Džiaugiamės, kad prie konkurso prisijungė Skuodo Bartuvos progimnazijos 2d klasė su mokytoja Rita Šetkauskiene. Šie mokiniai tapo aktyviausia konkurso „Knygos personažas iš antrinių žaliavų“ klasė. Visi darbelių kūrėjai bus apdovanoti specialiais prizais, o aktyviausiai klasei Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius padovanos linksmą ir žaismingą knygutės pristatymą.

,,Šilta dovanėlė“

Artėja gražiausios metų šventės. Visi po eglute nori rasti dovanų. Išdrįsau aš pati Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Didžiųjų Rūšupių filialo lankytojams parodyti savo praktiškas dovanas patiems artimiausiems žmonėms. Tie mezginiai pas mane neužsilaiko – jie greitai iškeliauja adresatams – anūkėlėms, draugėms, draugų atžaloms... Ką šiuo metu turėjau, tą sudėjau į parodą ,,Šilta dovanėlė“, kuri bibliotekoje bus iki gruodžio 23 d. Tuomet supakuotos kojinaitės keliaus po eglute...

Bibliotekininkė Ramutė Šličiuvienė

„Monstriukų vasaros“ užbaigtuvės Barstyčiuose

Nors ši vasariška vaikų skaitymo akcija baigėsi spalio 15 d., tačiau negailestingoji Covid-19 pandemija sutrukdė visiem susibėgti draugėn ir aptarti rezultatus. Tačiau kaip sakoma – iki Šv. Kalėdų skolas reikia grąžinti. Taip ir padarėme. O kokios gi tos skolos? Ogi daugiausia knygelių perskaičiusiems ir daugiausiai „monstriukų“ lipdukų surinkusiems vaikams atitekusios dovanėlės. Šiemet geriausiais skaitytojais tapo: Elija Dabravalskytė (5 lipdukai – 20 knygelių), Rugilė Petreikytė (3 lipdukai – 12knygelių) bei Kajus Jonaitis (2 lipdukai – 8 knygelės). Tad Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Barstyčių filialo bibliotekininkė įteikusi prizus, palinkėjo nesirgti ir su knygele visada draugauti.

Skuodo rajono Ylakių gimnazijos mokinių parodėlė


 Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje eksponuojama rankdarbių parodėlė „Kaukučiai“. Darbelius padarė Skuodo rajono Ylakių gimnazijos mokytojos Dianos Kristutienės mokiniai kartu su savo mamytėmis. Tai yra knygelės „Kaukučiai ir varinis šernas“ personažai: Kaukutis, Kaukutė, Barzdukas ir Baltasis žirgas.
Džiaugiamės įstabiomis rankų darbo lėlėmis, kurias vaikai pasiuvo iš medvilnės ir kitų audinių.

„Savanorystė – misija įmanoma“

Tarptautinė savanorių diena (pilnas pavadinimas - Tarptautinė savanorių diena už ekonominę ir socialinę plėtrą, kartais dar vadinama Tarptautine savanorystės diena) - kasmet gruodžio 5 d. minima diena, skirta supažindinti visuomenę su savanorių veikla (savanoryste), jų tarnybomis ir skatinti žmonių norą įvairiose srityse pasiūlyti savo paslaugas – ne tik savo šalyje, bet ir užsienyje. Iniciatyvą 1985 m. iškėlė Jungtinių tautų organizacija. Tarptautinė savanorių diena minima nuo 1985 m.

Skaityti daugiau...

Atvirukų paroda „Laisvalaikio mintys“

Lapkričio 30 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filiale atidaryta Senamiesčio filialo vyresniosios bibliotekininkės Silvijos Puškorienės rankų darbo atvirukų paroda „Laisvalaikio mintys“. Paroda skirta Tautodailės metams paminėti. Bibliotekos lankytojai turės galimybę apžiūrėti sukurtus unikalius atvirukus iki gruodžio 15 d. Dėkojame parodos autorei!

Pristatome tautodailininkę A. Urniežienę

Lapkričio 23 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio filialas pasipuošė tautodailininkės A. Urniežienės kryželiu siuvinėtais paveikslais. Paroda skirta tautodailės metams paminėti. Tai jau 9-oji personalinė autorės paroda.

Keramikos dirbinių paroda

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Šačių filiale veikia barstytiškės dailiųjų amatų meistrės Kristinos Mikuckienės suburto moterų būrelio keramikos dirbinių paroda, skirta Tautodailės metams paminėti. Dirbiniai daryti su meile, užsidegimu, pulsuojantys šilumą. Šių akiai mielų rankų darbo kūrinių paroda veiks iki gruodžio 1 d.

Medžio darbų paroda

Spalio 20 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vižančių filialas pakvietė lankytojus į dar vieną parodą, skirtą Tautodailės metams paminėti. Tai pirmoji Juodkaičių kaime gyvenančio Arūno Miliaus medžio darbų paroda „Kai kalba medis“.

Tradicinė moliūgų-žibintų akcija Daukšiuose

Spalio 23 d. 19 val. Daukšių kaime įvyko tradicinė moliūgų-žibintų akcija „Šviesoje gyventi gera!“. Šią gražią akciją jau penktus metus iš eilės inicijuoja Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Daukšių filialas ir Daukšių kaimo bendruomenė.

Skaityti daugiau...