mobili versija | standartinė versija
main-image

Biblioterapinė grožinė literatūra

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka pristato biblioterapinę grožinę literatūrą. Ar žinote, kad skaitymas yra ne tik puikus poilsis, bet ir gydymo būdas? Gydantį poveikį turi laiko patikrinta gera grožinė literatūra.

Skaityti daugiau...

Piešinių paroda „Laisvalaikio piešiniai“

Vasario 22 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos  Šliktinės filiale atidaryta šliktiniškės  RENADOS  MIŠLINSKAITĖS piešinių  paroda „Laisvalaikio piešiniai“. Bibliotekos lankytojai turės galimybę apžiūrėti merginos sukurtus savitus piešinukus.

Internetas: nuo išmintingo iki kenksmingo

Vasario 8 – 13 dienomis visoje Lietuvoje buvo minima Saugesnio interneto savaitė. Šios savaitės dienomis bibliotekose vyksta įvairiausios veiklos, skatinančios, ypač vaikų ir jaunimo, saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.  

Nors dirbame karantino sąlygomis ir negalime organizuoti saugaus interneto pamokų, žaidimų pačioje bibliotekoje, bet vis tiek reikia rasti būdų, kad nors dalis bibliotekos lankytojų įsijungtų į šią akciją ir vienokiu ar kitokiu būdu įgytų daugiau žinių apie saugų elgesį internete.

Skaityti daugiau...

Biblioterapinės knygos

Virtuali Paroda

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka kviečia susipažinti su biblioterapinėmis knygomis geresnei savijautai palaikyti. Išsirinkę sau tinkamą knygą, užsukite į biblioteką.

Skaityti daugiau...

Baliui Sruogai atminti

Vasario 2 d. minėjome XX a. vidurio lietuvių rašytojo Balio Sruogos 125-ąsias gimimo metines. Balys Sruoga gerai žinomas kaip simbolistinės poezijos kūrėjas, literatūros kritikas, dramaturgas, teatrologijos pradininkas bei tautosakos tyrinėtojas. Jis buvo ne tik rašytojas, bet, kaip teigiama ir „maištininkas, ištvėręs nacių žvėriškumą mirties stovykloje ir apie tai pranešęs pasauliui“.

Skaityti daugiau...

Elenos Mikulskienės tapytų darbų paroda „Jausmų mozaika“ Mosėdyje

Vasario 1 d. Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Mosėdžio filiale atidaryta tapytojos Elenos Mikulskienės darbų paroda „Jausmų mozaika“.
Parodos autorė gimė ir augo Naujojoje Akmenėje, šiuo metu gyvena Mažeikiuose. Polinkis piešti Eleną lydėjo nuo pat vaikystės. Gyvenimas taip padiktavo, kad ne iš karto pasirinko meną. 1983 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą, tapo rusų kalbos mokytoja.

Skaityti daugiau...

Knygų herojai gimsta iš antrinių žaliavų

Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Lenkimų filiale veikia darbelių, sukurtų iš antrinių žaliavų, paroda. Išmonė, įdėta į eksponatų kūrybą, stebina: iš paprasto butelio galima pagaminti gaidį arba bitę, iš senų kompaktinių plokštelių – sraigę, iš mažo plastmasinio buteliuko, atitinkamai naudojant kitus komponentus, kaip kartoną ir vatą – žaismingą avytę, iš kiaušinių dėklo – vikšrą ir t. t.

Skaityti daugiau...

Knygos personažas iš antrinių žaliavų

Skubame pranešti, jog baigėsi nuotraukų konkursas „Knygos personažas iš antrinių žaliavų“, todėl dabar jus kviečiame pasižvalgyti virtualioje parodoje. Jūs pamatysite visų vaikučių darbelius, kurie sukūrė knygutės veikėjus iš įvairių atliekų ir atsiuntė savo nuotraukas mums. Džiaugiamės, kad prie konkurso prisijungė Skuodo Bartuvos progimnazijos 2d klasė su mokytoja Rita Šetkauskiene. Šie mokiniai tapo aktyviausia konkurso „Knygos personažas iš antrinių žaliavų“ klasė. Visi darbelių kūrėjai bus apdovanoti specialiais prizais, o aktyviausiai klasei Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius padovanos linksmą ir žaismingą knygutės pristatymą.

,,Šilta dovanėlė“

Artėja gražiausios metų šventės. Visi po eglute nori rasti dovanų. Išdrįsau aš pati Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Didžiųjų Rūšupių filialo lankytojams parodyti savo praktiškas dovanas patiems artimiausiems žmonėms. Tie mezginiai pas mane neužsilaiko – jie greitai iškeliauja adresatams – anūkėlėms, draugėms, draugų atžaloms... Ką šiuo metu turėjau, tą sudėjau į parodą ,,Šilta dovanėlė“, kuri bibliotekoje bus iki gruodžio 23 d. Tuomet supakuotos kojinaitės keliaus po eglute...

Bibliotekininkė Ramutė Šličiuvienė

„Monstriukų vasaros“ užbaigtuvės Barstyčiuose

Nors ši vasariška vaikų skaitymo akcija baigėsi spalio 15 d., tačiau negailestingoji Covid-19 pandemija sutrukdė visiem susibėgti draugėn ir aptarti rezultatus. Tačiau kaip sakoma – iki Šv. Kalėdų skolas reikia grąžinti. Taip ir padarėme. O kokios gi tos skolos? Ogi daugiausia knygelių perskaičiusiems ir daugiausiai „monstriukų“ lipdukų surinkusiems vaikams atitekusios dovanėlės. Šiemet geriausiais skaitytojais tapo: Elija Dabravalskytė (5 lipdukai – 20 knygelių), Rugilė Petreikytė (3 lipdukai – 12knygelių) bei Kajus Jonaitis (2 lipdukai – 8 knygelės). Tad Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos Barstyčių filialo bibliotekininkė įteikusi prizus, palinkėjo nesirgti ir su knygele visada draugauti.