mobili versija | standartinė versija
main-image

Kretingoje palydėjome vasarą

Kiek čia truko: sumirksėjo mėlynomis akelėmis žibuoklės, nuvingiavo kloniais lakštingalų trelės, svajingai nuteikusios net didžiausius skeptikus, numargavo vasaros gėlės, ir, žiūrėk, vėl gelsvėjantis lapas šilku glosto skruostą, pro tvoros plyšius žvilgčioja jurginas, pietų pusėn nusitęsia sparnuotų bičiulių keliai...


    Tokiomis dienomis Kretingos dvaro muziejun, į Baltąją salę, suvažiuoja, suguža trijų mūzų globotiniai: poetai, artistai, muzikantai.
    Šįsyk, rugsėjo 24-ąją dieną, jau penktą kartą į tradicinę šventę „Vasara išeina į rudenį“ buvusio dvaro apartamentuose atvyko atstovai iš Kretingos, Kauno, Mažeikių, Palangos, Anykščių, Gargždų, Naujosios Akmenės, Klaipėdos, Kėdainių literatų klubų, pakviesti dalyvauti šventėje, ir jokiems klubams nepriklausantys, bet užsiiminėjantys meno propagavimu savo veikos sferose žmonės.
    Skuodo literatų klubui „Nojus“ atstovavo Adelė Semenavičienė, Aldona Anužienė, Danguolė Pauliuvienė, Rita Rupeikienė, Bronislava Paulauskienė, Napoleonas Reimontas-Laumiškis ir Danutė Lekniuvienė. Į šventę jie atplaukė „Nojaus“ laivu, linksmai įtempusiu pirmųjų šalnų paženklintas įvairiaspalves bures, prisikrovusiu poezijos, muzikos, spalvų, vaidinimų, kelionėn pasiėmusiu Dailininką (Danguolė) su palete ir teptukais... Toks buvo mūsų sumanymas – šiais metais pateikti savo pasirodymą kitaip.
Buvome įsitikinę, žinojome, jog pavyks, todėl taip ir nutiko – septynetuko sumanymai nenuėjo vėjais. Po pasirodymo pasiekė palankūs atsiliepimai apie mūsų literatūrinę-muzikinę programą. Žmonės žavėjosi Dailininko vaidyba, Spalvų intelektualumu, vasaros, išbėgančios rudenin, paskutiniais teptuko štrichais, sumanymais. Belieka pridurti: kur vienybė – ten galybė.
    Kartu su „Nojumi“ šventėje dalyvavo ir skuodiškė Liuda Vyšniauskienė. Jiedu drauge su vyru Juozu Vyšniausku, žinomu Skuodo žemėje žmogumi, savo jėgomis restauruotame Truikinų dvare (prie Aleksandrijos) globoja menus – kasmet liepos 6-ąją, Mindaugo karūnavimo dieną, priima meno kolektyvus, klubus, vykdo edukacines programas.
    Visi renginio dalyviai po pasirodymų apdovanoti padėkos raštais.
    Daug gražių dalykų patirta, pamatyta, išgirsta per tuos prabėgusius penkerius metus, viešint Kretingos dvaro rūmuose. Įsiminė Baltosios salės ornamentika ir sietynai,grafų Tiškevičių dinastijos atstovų portretai, oranžerijos stebuklai,  pašnekesiai kavinėje „Pas grafą“. Įgijome daug draugų, bendraminčių, atsirado galimybės menų sklaidai kituose – artimesniuose, tolimesniuose – regionuose, naujiems klausytojams ir žiūrovams. Menas taurina žmogų, o tai didelė ne tik informacinė, estetinė, meninė dovana, bet ir galimybė tobulėti, siekti, būti geresniu, savyje rastus gėrio turtus perteikti kitam.
    Panašu, kaip teigė asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ vadovas Jonas Tiškus, kad po penkerių nepaprastai įvairių ir įdomių metų šventė „Vasara išeina į rudenį“ keis profilį, ieškos naujų kelių.
    Dėkojame nepailstantiems šventės organizatoriams Ginai ir Jonui Tiškams už ilgametę draugystę, altruizmą, rūpinantis meno sklaida, linkime sėkmės patrauklių idėjų paieškose.

Danutė LEKNIUVIENĖ
„Nojiečių“ delegacijos vadovė
Nuotraukos iš autorės archyvo

Nuotraukų galerija