mobili versija | standartinė versija
main-image

Ypatingoje vietoje

Birželio 21 d. gausi Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių delegacija lankėsi unikalioje vietoje – šviesaus atminimo tautodailininko Vytauto Majoro sodyboje Jurgių kaime, Klaipėdos rajone. Čia šiemet įvyko tradiciniai Vasaros skaitymai, organizuojami Klaipėdos rajono savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos.
Į renginį sukviesti literatai ne tik iš Skuodo, Klaipėdos rajono ar Kretingos, bet ir iš Kelmės, Šilalės, Plungės, Rietavo, Telšių ar kitur. Skambėjo lietuviškos bei, kaip Žemaitijos metais ir dera, žemaitiškos eilės, arfos muzika, dainuojamoji poezija.
Skuodiškiams literatams šįsyk atstovavo Staselė Jurgilevičienė, Adelė Mosteikienė, Irena Gudaitienė, Adelė Viskontienė, Ona Budrienė, Genutė Kaunienė, autorinių dainų kūrėjas bei atlikėjas Napoleonas Reimontas. Juos lydėjo ir pristatė klubo prezidentė Dalia Zabitienė.
Be įspūdžių, kurių paprastai netrūksta susitikimuose su bičiuliais, neįkainojama dovana – renginį kasmet inicijuojančios bei organizuojančios bibliotekos išleista knyga apie sodybos, kur šiemet susirinkta, buvusį šeimininką, žymų Klaipėdos krašto tautodailininką V. Majorą (1930–2006). Beje, jis, kaip ne vienas pastebėjo, nuotraukose labai panašus į šviesaus atminimo mūsiškį kūrėją Vaclovą Intą (1925–2007). O po knygą gavo ne tik kiekvienas tądien pasirodęs literatų klubas, bet ir kai kurie pavieniai autoriai. Pavyzdžiui, kad ir N. Reimontas. Šiam solidžiam bei išvaizdžiam leidiniui medžiagą rinkę, ją spaudai rengę bibliotekos darbuotojų įdėjo išties labai daug darbo... Užtat iškilios asmenybės atminimas pernai Lietuvos valstybingumo 100-mečio proga pagerbta, kaip pridera.
Na, o V. Majoro sodyba tikrai nepaprasta – joje verta apsilankyti. Tuo labiau, jog, kaip buvo patikinta, įleidžiami visi ir be jokios išankstinio susitarimo. Nors kai kurie čia ne šiaip pažioplinėti užsuka, bet atšvęsti vienokią ar kitokią progą su giminėmis, draugais, pažįstamais susirenka: yra erdvi pokylių salė bei viskas kitkas, ko reikia nuotaikingam susiėjimui. Jau nežiūrint to, jog aura ten išskirtinė: nagingasis Vytautas Majoras buvo ne tik užkietėjęs žemaitis, bet ir „prie bajerio“. O juk, remiantis energijos tvermės dėsniu, niekas iš niekur neatsiranda bei niekas niekur nedingsta...
Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo “Nojus” vadovė
Nuotraukos iš Irenos GUDAITIENĖS ir Dianos CIPARIENĖS archyvų

Nuotraukų galerija