mobili versija | standartinė versija
main-image

Dainomis pašaukti

Balandžio 5 d. Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos salėje įvyko mažeikiškės dainų kūrėjos ir atlikėjos Vilijos Imbrienės kūrybos vakaras „Dainomis pašaukit…“. Į jį buvo nuvykę ir bardės bičiuliai iš Skuodo literatų klubo “Nojus”.

Nors renginyje dainavo ne tik vakaro kaltininkė – jos dainas atliko ir kolektyvai bei solistai iš Jonavos, Šiaulių, Akmenės ir Mažeikių. Tai Jonavos TAU romansų atlikėjų ansamblis „Vakarė“ (vadovė Danutė Kasparavičienė); Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Bridų filialo Pakapės stilizouta kapela bei romansų atlikėjų kolektyvas „Vėjūnė“ (abiejų vadovas Julius Muliarčikas); poetas ir bardas iš Naujosios Akmenės Kęstutis Krencius; akmeniškiai Alvydas Vaičiakauskas, Angelė Norkienė bei Kornelija Lukauskienė; Mažeikių TAU romansų atlikėjų grupė „Širdies aidas“ (vadovės Vilija Imbrienė ir Onutė Venslovienė); mažeikiškis režisierius, poetas, autorinių dainų kūrėjas bei atlikėjas Stanislovas Žebrauskas ir kt.
V. Imbrienės eilėraščius skaitė Mažeikių rajono savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus skrajojamojo teatro artistai. Režisierius – Martynas Januška.
Na, o pasveikinti žinomos dainų kūrėjos ir atlikėjos susirinko tiek jos talento gerbėjų, kad Mažeikių bibliotekos salėje netilpo – kai kuriems teko lūkuriuoti koridoriuje.
Kadangi V. Imbrienė dukart koncertavo Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje įvykusiuose renginiuose, vieną – senovės lietuvių meilės deivės Mildos šventėje (Kalviuose) bei Skuodo literatų klubo „Nojus“ narių kūrybos rinktinės „Pradžioje buvo žodis…“ pristatyme Skuodo meno mokykloje, pasidžiaugti gausiais bičiulės kūrybos vaisiais (išleista net 10 kompaktinių plokštelių ir lygiai tiek pat eilėraščių knygų) buvo nuvykusi ir pastarosios organizacijos delegacija: Danutė Lekniuvienė, Genutė Kaunienė, Elena Janušaitienė bei Napoleonas Reimontas.
O šių eilučių autorė – „Nojaus“ vadovė Dalia Zabitienė – vedė šį lygiai keturias valandas trukusį Žemaitijos metams skirtą nuotaikingą renginį.
 
Dalia ZABITIENĖ

Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos iš autorės archyvo

Nuotraukų galerija