mobili versija | standartinė versija
main-image

Širdimi visada buvo kartu

Kartais nutinka taip, kad žmogus vienur ar kitur seniai turėjo būti... Bet ateina vėlai. Per vėlai. Ar neateina visai.
Laimė, su Adele Semenavičiene – ne pats blogiausias variantas: praėjusiems metams baigiantis, gruodžio 27-ąją, ji įstojo į Skuodo literatų klubą „Nojus“... Ir tapo pirmąja jo nare, gyvenančia ne mūsų rajone.

Nors, tai akcentuojant, salantiškė turbūt labai įsižeistų – juk ką reiškia gyventi kaimyniniame rajone, jeigu širdis visada savajame!.. Ten, kur šaknimis – į gimtąją žemę, o šakomis – į dangų... Kad niekada niekam nepavyktų ne tik išrauti, bet nė išjudinti. Tad ir į Skuodo literatų klubo renginius Adelė vis skubėdavo su didžiuliu džiaugsmu. O po jų negailėdavo komplimentų rengėjams... Kadangi ten, kur tarsi kiekviena pėda alsuoja tavimi, būti iki galo objektyvus net ir negali. Tad noro įsilieti į mūsų rajono literatų organizaciją būta išties didžiulio... Seniai... Bet giliai širdyje. Ten, kur po devyniais užraktais saugoma tai, kas brangiausia, esmiškiausia. Kaip kažkada – ir kūryba... Anot pačios Adelės, jai dar tebedirbant lietuvių kalbos bei literatūros mokytoja, prasidėjusi nuo publicistikos. Mat mokyklos vadovybė norėjusi, jog laikraštyje nušviestų renginius, šventes ar svarbius įvykius.
Dabar A. Semenavičienė rašo ne tik publicistiką ar prozą, bet ir eilėraščius. Lietuvių bendrine bei žemaičių kalba. Ir su humoro gaidele, ir labai rimtus. Savo konstrukcija gana paprastus arba modernius. O didžiuodamiesi, kad toji kūrėja kilusi iš jų apylinkių, t. y. Geidučių kaimo, buvusios Šačių mokyklos mokiniai, vadovaujami buvusių šios mokymo įstaigos mokytojų, netgi fundamentalų veikalą yra „išleidę“ – visą Adelės kūrybą į didžiulę storą knygą surišę. Tad, kaip juokauta „Nojaus“ narių susiėjime, kuriame ji priimta į šį klubą, kol kas čia niekas knygos dydžiu pralenkti negali. Nors turbūt nė kiek ne mažiau ir Adelės užrašytų jos mamos dainuotų dainų, pasakotų sakmių, nutikimų, smulkiosios tautosakos ar kitos etnografinės medžiagos... Mat Stefanija Pučinskaitė-Pladukienė (1907–1998) – viena garsiausių, žymiausių tautosakos pateikėjų rajone.
Nors Skuodo literatų klube nelenktyniaujama, nesivaržoma, nesigalynėjama. Čia kiekvienas priimamas toks, koks yra, – vienintelis, išskirtinis, nepakartojamas.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė
Nuotraukos Danutės LEKNIUVIENĖS

Nuotraukų galerija