mobili versija | standartinė versija
main-image

Gausiai talentais apdovanota

Lapkričio 29-ąją Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešosios bibliotekos skaitykloje įvyko Skuodo literatų klubo „Nojus“, Šatraminių kaimo bendruomenės tarybos, humoro grupės „Kvietkas“ narės, aktyvios visuomenininkės, literatės ir fotomenininkės Danguolės Pauliuvienės kūrybos vakaras. Atidaryta fotografijos paroda „Vienumoj su gamta“, skambėjo jos eilės, netrūko ir dainų.


Pirmosios dovanos tą vakarą būta labai praktiškos – tokios, kokios fotografijų parodas rengiančiai jų autorei seniai reikėjo, t. y. šios parodos pristatymo. Tad Skuodo literatų klubas „Nojus“ ir padovanojo. Įrėmintą, su spalvota autorės nuotrauka. Jame, kaip dera, pristatoma ne tik paroda „Vienumoj su gamta“, bet ir pati autorė, visi jos pomėgiai. Tad, jį perskaičius, susirinkusieji visa, kas svarbiausia, ir sužinojo: „Danguolė Pauliuvienė gimė 1968 m. Skuodo rajone, Šatraminių kaime. Čia užaugino tris sūnus. Čia, laukdama jų savaitgaliais sugrįžtant, su vyru gyvena ir dabar. Baigusi Mosėdžio vidurinę mokyklą, įgijo siuvėjos amatą, bet... Duoną yra tekę pelnyti ne tik juo.
Nors, kad ir ką bedirbtų, vis stipriau ir stipriau juto, jog kažko trūksta. Kaip toj dainoj: „O tai širdelei kažko vis trūksta, kažko vis negana“. Taip į Danguolės gyvenimą atėjo poezija. Įkandin – fotografija. Mat ir viena, ir kita – ne tik saviraiška, bet ir tam tikra psichoterapija. Juk, išsakęs tai, kas susikaupė širdy, eiliuotu žodžiu, apsivalai, palengvėji... Kaip ir nutvėręs išskirtinį, atrodo, tik tau vienam skirtą kadrą. Juk fotografija – toks dyvinas dalykas, jog neretai pats nustembi, pamatęs, ką iš tiesų fotoobjektyvu pavyko pagauti... Nors kartais tokį pat katarsį gali patirti ir nuo savo paties parašyto teksto. Arba jį patiria kiti – perskaičiusieji, išgirdusieji. Tuo labiau, jog Danguolė – viena iš tų nedaugelio autorių, kurie moka savo kūrybą skaityti. Nors toli gražu ne tik eilėraščius: ji lengvai, atrodo, be menkiausių pastangų, tampa ir bet kuriuo personažu, kurį sukuria humoro grupėje „Kvietkas“. (Taip pakrikštytą Lietuvos humoro sambūrio „Juokis“ įkūrėjo ir vadovo, kraštiečio režisieriaus Vaclovo Vičiaus.) Na, o pastaruoju laiku Danguolei jau nebe svetima ir pantomima bei šokis. Trumpiau tariant, įvaldomi vis nauji saviraiškos būdai – užkariaujama vis daugiau žiūrovų bei klausytojų širdžių.
Danguolės Pauliuvienės fotografijų paroda „Vienumoj su gamta“ (beje, taip vadinasi ir vienas jos eilėraštis) – labai artimas, grynai asmeninis jos santykis su aplinka. Su gamta. Kuri jai įdomi bet kuriuo metų laiku. Kuri jai graži ne tik esant pakilios nuotaikos, bet ir slegiant rūpesčių naštai. Kuri ją be jokių nuostatų priima ir supranta geriau nei pats artimiausias žmogus. Todėl judviejų bičiulystė ypatinga: kaip Danguolė visada eina į gamtą atvira širdimi, taip ir gamta nevengia jai atverti pačius slapčiausius savo kampelius. Todėl Danguolės fotografijos žavi ir per televiziją po TV3 žinių, ir „gyvose“ parodose. Taip, kaip žavi ir pati jų autorė – labai įvairiapusė meniškos prigimties asmenybė. Niekada nepaliaujanti tikėti, jog, kas benutiktų, gėris vis tiek nugalės.“
Nors gana gausiai į kolegės kūrybos vakarą susirinkę „nojiečiai“ kolektyviai D. Pauliuvienei padovanojo ir dvasinių praktikų knygą „Gyvenimas tave myli: 7 dvasiniai pratimai laimingam gyvenimui“ bei pusę kilogramo tikro šokolado. O vietoje gyvų gėlių puokštės tą šaltą ir žvarbią dieną dovanojo kalėdinę kompoziciją. Nors kai kurie iš jų dar įteikė gėlių bei dovanėlių asmeniškai. Autorinių dainų kūrėjas ir atlikėjas Napoleonas Reimontas padovanojo porą savo kūrinių. Birutė Strakšytė dar ir Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos vardu kolegę „nojietę“ pasveikino.
Na, o bendradarbės iš užsienio kapitalo įmonės „Thermotextile“ Mosėdyje, vadovaujamos Ramunės Charčiūnienės, vakaro kaltininkei atvežė ne tik dovanų, bet ir staigmeną – Rasa Silkauskienė paskaitė Danguolės eilių.
Pasveikinti D. Pauliuvienės taip pat atvyko mama Danutė Mikutienė, kiti artimieji, bičiuliai. Skuodo muziejaus direktorė Aldona Ozolienė su fondų saugotoja Nijole Radviliene padėkojo už dalyvavimą tradicinėse velykinėse bei kalėdinėse rajono kūrėjų parodose, kurioms vakaro kaltininkė ne tik originalių savo darbų pateikdavo, bet ir nuoširdžiomis eilėmis renginius paįvairindavo. LR Seimo narė Levutė Staniuvienė padėkos raštą bei dovaną įteikė už aktyvią visuomeninę veiklą Šatraminių kaimo bendruomenėje ir už jos ribų.
Jaunais balsais renginį papuošė tos pačios mokyklos, kurią anuomet baigė D. Pauliuvienė, – Mosėdžio gimnazijos – merginų tercetas: Laura Hoffmann, Emilija Jonikaitė ir Inesa Gadeikytė. Joms vadovauja muzikos mokytoja Alina Gadeikienė. Pastaroji, pasiklausiusi pačios Danguolės bei minėtos jos kolegės skaitomų eilių, sakė, jog mielai kurio nors eilėraščio tekstu sukurtų dainą.
Renginio organizatoriai – Skuodo literatų klubas „Nojus“ bei Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešoji biblioteka. Vakarą vedė klubo vadovė, šių eilučių autorė Dalia Zabitienė.
Tie, kurie namo neskubėjo, su Danguole Pauliuviene dar pabendravo prie kavos, arbatos puodelio. Ir, kalendoriniam rudeniui besibaigiant, sutemęs žiemiškas vakaras tapo nebe toks žvarbus.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
Nuotraukos Augenijaus ZABIČIO

Nuotraukų galerija