mobili versija | standartinė versija
main-image

„Lapkričio vėjuos“ Palangoje

Atskubėjo drėgnas, vėjuotas, lapus ir saulės šilumą išbarstęs lapkritis. Tik tądien, lapkričio 28-ąją, vėjo visai nebuvo! Ramiai sau šerkšnas sidabravo šakeles, mažuliukas šaltukas grynino ir gaivino orą… O mes, penketas literatų, atstovaujančių savo klubui „Nojus” – Elena Janušaitienė, Rita Rupeikienė, Leonas Rimeikis, Bronė Diekontienė ir šių eilučių autorė Danutė Lekniuvienė – iškeliavome paskaityti kūrybos į Palangos miesto viešąją biblioteką.

Ne šiaip sau susigalvoję, bet ir prieš tai, ir anksčiau, dar palydint vasarą į rudenį Kretingos rūmuose-muziejuje, pakviesti Palangos literatų klubo „Takai per kopas” (vadovas Vytautas Lukšas).
Susitikome su jau seniai pažįstamais draugais iš Plungės literatų klubo „Vingiorykštė”, renginio šeimininkais Palangos literatais ir atvykusiais pasiklausyti skaitomų eilių, dainų kurorto gyventojais bei svečiais. Į kitus pažiūrėję, save parodėme. Gaila, kad kretingiškiai negalėjo atvykti, bet viską fotografavo jiems atstovaujantys seniai vos ne visos Lietuvos literatams pažįstami gerb. Gina ir Jonas Tiškai.
Susirinkusiųjų buvo pilna salė, bet jautėmės jaukiai ir drąsiai, nes buvome labai nuoširdžiai sutikti.
Renginį paįvairino LID Palangos skyriaus meno kolektyvas „Atgaiva”.
Laiką praleidome nepaprastai puikiai. Skaitėme ir žemaitiškai, ir lietuvių bendrine kalba parašytus kūrinius.
Po renginio skirstytis neskubėjome – prie arbatos puodelio pasidalijome įspūdžiais, kūrybiniais planais.
Namo grįžome, vežini didžiausia krūva teigiamų emocijų! Jas ir patys sėjome, ir iš kitų gavome.
Už susitikimą, malonius įspūdžius esame dėkingi renginio šeimininkams – Palangos literatų klubui „Takai per kopas” ir jo vadovui, mūsų žemiečiui Vytautui Lukšui.
 
Danutė LEKNIUVIENĖ
Skuodiškių delegacijos vadovė
 
Nuotrauka iš autorės archyvo
Literatų klubo „Nojus” atstovai po pasirodymo su Palangos literatų klubo „Takai per kopas” vadovu, žemiečiu V. Lukšu (antras iš kairės) ir Palangos neįgaliųjų draugijos atstove S. Jonkuviene (pirma iš dešinės).