mobili versija | standartinė versija
main-image

„Nojiečiai“ trijų mūzų globoje

Spalio 9 d. Skuodo literatų klubo „Nojus“ 9-ių žmonių delegacija dalyvavome poezijos šventėje Kretingoje, dvaro rūmuose-muziejuje, „Vasara išeina į rudenį“.

Čia susirinko ir mūsų bičiuliai, su kuriais susipažinome įvairiuose poezijos skaitymuose, ir atvykusieji iš tolėliau, su kuriais netrukome susipažinti: iš Kretingos, Kėdainių, Kauno, Palangos, Gargždų, Mažeikių, Klaipėdos, Plungės, Anykščių...
Svečius pasitiko renginio šeimininkai Gina ir Jonas Tiškai, asociacijos „Trijų mūzų blyksniai“ vadovai, bei Kretingos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Antanas Juškėnas. Šventės akcentą – Lietuvos šimtmečiui ir asociacijos 5-erių metų jubiliejui skirtą ugnį, t. y. žvakeles, uždegė Kretingos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Danutė Skruibienė.
O paskui Kretingos muziejaus Baltojoje salėje karaliavo trys mūzos...
Daugybė kūrėjų per prabėgusius penkerius metus pabuvo mūzų globoje. Pasikeista adresais, kūrybine išmone; namo visi grįžome, vežini pagarbos kiekvienam ženklais, padėkomis, glėbiais emocijų.
Mūsų rajonui atstovavo literatės Adelė Zubienė, Irena Gudaitienė, Joana Pajauskienė,  Elena Janušaitienė, Adelė Viskontienė, Aldona Mončienė, Romalda Bridikienė, Danutė Lekniuvienė bei literatas, muzikantas, medžio drožėjas Napoleonas Reimontas-Laumiškis.
Skaitėme ir lietuvių bendrine kalba, ir žemaitiškai parašytas eiles.
Renginyje taip pat dalyvavo skuodiškiai Liuda ir Juozas Vyšniauskai – Kivylių dvaro restauratoriai bei puoselėtojai, įvairius menus globojantys Mindaugo karūnavimo dieną, liepos 6-ąją.
Nors regioninėje spaudoje skelbiama, kad tris menų mūzas prisijaukino neįgalieji, jos globoja visus, panorusius pasidalinti su jomis savo kūrybos turtais. Taip susivienijo ir draugystė, ir taktas, ir tolerancija, ir vienas kito supratimas. Ačiū organizatoriams, dalyviams, išeinančiai į rudenį vasarai, kasmet suburiančiai gražion draugėn plunksnos broliukus ir sesytes. Sėkmės, atrandant vis naujus perliukus! Kuo daugiau kuriančių, tuo daugiau laimingų žmonių, nes kūryba – vienas iš laimės virusiukų, gyvenančių žmoguje.

Danutė LEKNIUVIENĖ
Skuodiškių literatų delegacijos vadovė

Nuotraukos autorės ir Jono TIŠKAUS

Nuotraukų galerija