mobili versija | standartinė versija
main-image

Tradicinė nominacija – skuodiškei gimnazistei

Šiemet tradicinių žemaitiškų skaitymų mūsų rajono ture Skuodo literatų klubo „Nojus“ nominacija už rajono literatų kūrybos populiarinimą įteikta Skuodo P. Žadeikio gimnazijos mokinei Gretai Kaupaitei. Ji skaitė net dviejų mūsiškių autorių kūrybą.


Spalio 26 d. Skuodo meno mokyklos salėje įvyko rajono žemaitiški skaitymai, skirti Simono Daukanto 225-osios gimimo metinėms. Juose dalyvavo 29 skaitovai, kurie varžėsi keturiose amžiaus grupėse: ikimokyklinukų ir priešmokyklinukų, 1–4 klasių, 5–9 klasių bei 10–12 klasių mokinių. Kiekvienoje iš jų išrinkta po tris prizininkus – pirmos–trečios vietos laimėtojus. Nors be šių apdovanojimų dar įsteigtos ir įteiktos kelios nominacijos.
Viena iš jų – tradicinė Skuodo literatų klubo „Nojus“, skiriama už mūsų rajono literatų kūrybos populiarinimą. Šįsyk ji atiteko Skuodo P. Žadeikio gimnazijos mokinei Gretai Kaupaitei, kurią konkursui paruošė mokytoja Bronislava Tamošauskienė, skaičiusiai net dviejų rajono autorių kūrybą: Edmundo Untulio ir Pranio Žvinklio.
Tądien iš skaitovų lūpų suskambo ne vieno daugiau ar mažiau žinomo mūsiškio kūrėjo kūryba. O kai kurių būtų skambėjusi, jei konkurse būtų galėję dalyvauti visi, kurie jam pasiruošė (keturi neatvyko). Šiemet pasirinkta net po 2 Joanos Pajauskienės ir Šarūnės Bernotaitės, po 1-ą Leono Rimeikio, Edmundo Untulio, Pranio Žvinklio, Dalios Zabitienės, Justino Kubiliaus bei šviesaus atminimo Vaclovo Ruikos ir Vaclovo Pociaus kūrinį.
Nors tie, kurie dirba vaikų ugdymo įstaigose, kaip nesyk apie save yra teigusi dabar jau ne tik rajone žinoma literatė Aldona Mončienė, kartais iš reikalo pradeda rašyti ir patys. Pavyzdžiui, šiemet ikimokyklinio ugdymo pedagogių Rūtos Freimutienės, Rasos Bernotienės, abu Aurelijos Vaškienės paruošti mažieji skaitovai buvo išmokyti skaityti jų pačių kūrybą. Nors, pavyzdžiui, A. Vaškienės kūrinį pasirinko ir vienas ne jos ruoštas – vyresnis – konkurso dalyvis.
Beje, kaip Simono Daukanto metais ir dera, nuskambėjo dvi šios iškilios asmenybės užrašytos pasakos.
Šiemet, kaip ir pernai, žemaitiškų skaitymų vertinimo komisijai pirmininkavo filologijos magistrė, literatūrologė, Skuodo literatų klubo „Nojus“ vadovė, šių eilučių autorė Dalia Zabitienė, o jai pasirodžiusiuosius vertinti padėjo Skuodo rajono kultūros centro Žemaičių teatro įkūrėjas ir vadovas, režisierius bei dramaturgas, poetas, vertėjas ir bibliotekininkas Edmundas Untulis; Skuodo rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Aldona Jasienė bei vyriausioji specialistė Aušra Budrikienė; Skuodo muziejaus direktorė Aldona Ozolienė; Skuodo vaikų lopšelio-darželio ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė, Skuodo žemaičių teatro artistė Rasa Bernotienė.

Dalia ZABITIENĖ
Skuodo literatų klubo „Nojus“ prezidentė
Nuotrauka autorės